detay

Gündem Magazin

Kış mevsimi nedeniyle Mersin’in sahil kesimlerinde konaklamak için göç eden Sarıkeçili Yörükleri’nden Yağal ailesinin 10 Kasım’da Yanışlı Mahallesi kırsalında çadır kurdukları sırada kaybolan kızları M-üslüme’nin bulunması amacıyla yürütülen ve dün havanın kararması yüzünden ara verilen çalışmalara sabahın erken saatlerinde yeniden başlandı.

Bölgedeki arama çalışmalarını, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı yönetti. AFAD, itfaiye, jandarma, komando ve belediye ekiplerinin katıldığı çalışmalara bölge sakinleri de destek verdi. Çalışmalarda, Antalya İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki “Pense” adlı kadavra köpeği de kullanıldı.
Kayıp kız çocuğunun c-se-di, çadır kurulan bölgeye uzak bir mesafedeki ormanlık alanda bulundu. M-üslüme’nin c-se-dini çadırdan 7 kilometre mesafede, 500 metre yüksekliğindeki bir dağın tepesinde bulunduğu kaydedildi.

Ekiplerin bölge ve ceset üzerindeki incelemesi sürüyor. M-üslüme Yağal’ın yakınları, acı haberin ardından gözyaşı döktü.
Mersin’in Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım’da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları M-üslüme’nin kaybolduğunu fark eden Yağal ailesi bölgede arama yapmış, sonuç alamayınca durumu ilgililere bildirmişti. Aramalardan sonuç alınamayınca A-FAD, A-KUT, itfaiye ve jandarma ekiplerince kırsal alanda geniş çaplı çalışma başlatılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.