devir kapandı

Gündem

Bir Devir Sonra Erdi Başkan Erdoğna 81 İle Genelge Gönderdi.. Artık Hiç Kimse Yapamayacak…Ayrıntılar Haberin Devamınıdadır..

İnşaatlar İçİn yenİ yasa teklİfİ… AK Part Grup Başkanvekl Mehmet Muş, ‘Kaçak yapılarla lgl ceza müeyydeler artacak’ ded. AK Part’den son dakka hamles. Şehr planlamaları ve kat serbestsyle lgl kısıtlamaları çeren teklf AK Part doğrultusundan hazırlanıyor.

Grup Başkanvekl Mehmet Muş konuyu ve ayrıntılarını basın mensuplarıyla paylaştı. İşte nşaat sektörünü ve şehrlermz yakından lglendren son dakka gelşmes ve kat serbestsne lşkn teklfn ayrıntıları ve kaçak yapılara uygulanacak cezalar. İnşaat sektörü ve şehirlerimizi yakından ilgilendiren bir son dakika gelişmesi yaşandı.

Habere göre kat serbestisiyle alakalı sınırlamalara getirilerek yüksek binalar yapılmasının önüne geçilecek. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yeni yasa öneriyi ile alakalı olarak ”Yüksek binalar yapılamayacak, kaçak binalara ceza artacak” dedi.

İşte Muş’un açıklamalarından öne çıkanlar; KAT SERBESTİSİNE KISITLAMA GELİYOR ”Yüksek binalar yapılmayacak. Kat serbestisine sınırlama getiriyoruz.Ne vakit kaldırılacak bu?

Bu, imalatçı doğrultusundan ruhsata ideal hale getirilene ve belediye doğrultusundan onaylanana kadar tapuda bu kalacaktır. Düzeltildiği takdirde bu şerh kaldırılacaktır. “CEZASI OLACAK! BELEDİYEDEN TAHSİL EDİLECEK. ÖDENMEZSE…” Vatandaş bu düzeltmeyi yapmazsa, alakalı belediye o da yapmazsa Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kısımları yıkacaktır.

Ortaya çıkacak bütün masraflar yüzde yüz artırılarak yönetimden tahsil edilecektir. Eğer yönetim ödemezse merkezi yönetimden gönderilen ödenekten kesilecektir. Arsanın değerine göre ceza miktarı değişecektir. Yatay mimari olarak dile getirdiğimiz programın yer bulması amacıyla, bundan sonra binalar istedikleri kadar yukarıya gidemeyecekler.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.