dibi görecek

Gündem

Mesela; Mart-Nisan ayında fazlası ülke liderlerinin Türkiye ziyareti, aramızın açık bulunduğu ülkeler ile yinedan barışmak, dış politikada normalleşme sürec İslam Memiş: Erdoğan bütün ekibi değiştirip ‘erken seçim’ diyecek Tam bu esnada herkes “Bu işin dönüşü yok, bundan sonra gerilemez, yandık, bittik” derken aşağı yönlü tam ters dönüşe hazırlıklı olmak gerek.

Yani, dolar/TL kurunda yine 13,80 lira gibi bir seviye. Sağ gösterip, soldan vurma taktiği uygulansa da gerçekte eskiden netice görülebilir. Mesela; Mart-Nisan ayında fazlası ülke liderlerinin Türkiye ziyareti, aramızın açık bulunduğu ülkeler ile yinedan barışmak, dış politikada normalleşme süreci gerçekte SICAK PARA akışının habercisi. Uzun vade mi, kalıcı mı, geçici mi, işe fayda mı vs alanı tartışılır. Orası ayrı. Benim beklediğim SICAK PARAYI iç pazara salacaklarına inanıyorum.
Canlı ve sıcacık nakit para!.. Geçici de olsa olumlu olacak

Rus iş adamlarının şu an Türkiye’de kaldığını, nakit ile birlikte Türkiye’de beklemeyi tercih ettiklerini galiba unutmasınız. Canlı ve sıcacık nakit paralar. Suudi Arabistan’dan ileriki nakitleri daha hesaba katmıyorum bile. Cemal Kaşıkcı dosyayı Suudi Arabistan’a devredildi. Bu atılımlerin geri dönüşü geçici de olsa olumlu olacağını söyleyebilirim.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “kabine farklılığı yapacak” kanaatmi 2021 Aralık ayında sizler ile paylaştığımı, 4 aylık süreçte bakanlıklarda, kurum ve kuruluşlarda ciddi değişim süreci bulunduğunu gördük. (Devamı ileriki)

Ama asıl b-m-ba şu “Ekibinde büyük bir değişime gideceğini ön görü ediyorum.” A’dan Z’ye bütün ekibini değiştirecek, eski başarılı ekibini yine toparlayacak.

Sizinle bir b-m-ba kanaat mi daha yazayım. Siyasi atılım nedeniyle ekip değişiyor, sıcak para akışı nedeniyle döviz kuru geriliyor, mevsimsel tesir nedeniyle enflasyon duruyor… Sonra da ERKEN SEÇİM ÇAĞRILARINA ERDOĞAN HODRİ MEYDAN BUYRUN diyor ve ERKEN SEÇİM KARARI ALINIYOR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.