doğal karışım

Sağlık

Yorgun ve halsiz uyanmalarınızın nedeni karaciğer yağlanması olabilir. 10 saatlik uykuya rağmen kendinizi uykusuz hissediyorsanız maydanoz kürünü denemelisiniz. Maydanoz kürü ile 4 gün içinde güne daha zinde ve enerjik başlayacaksınız. İşte maydanoz kürünün bilinmeyen diğer yararları ve maydanoz kürü tarifi..

Yüksek C vitamini kaynağı olan maydanoz sağlığımız için fazlası ile gereklidir. Maydanoz kürü ile pek çok hastalığa karşı korunabilirsiniz. Maydanoz kürünün yararları nelerdir, maydanoz kürü nasıl yapılır açıklıyoruz.

Yarım su bardağı doğranmış maydanozun günlük besin değerleri şunlardır; C vitamini %54 A vitamini %14 Folat %12 Demir %10 Bakır %6 Potasyum %5 Magnezyum %4 Lif %4 Kalsiyum %4 Manganez %3 Fosfor %3 Çinko %3 Maydanoz Kürünün Faydaları Nelerdir? Yaşlanma karşıtı olarak bilinir, parlak ve genç bir cilt görünüm sunar. Vücuttaki yağları yakıp zayıflatır. Önemli bir afrodizyak etki sunar. Demir eksikliğine iyi gelir. Grip ve nezleden korur. K-a-ndaki oksijen oranını arttırarak böbrekleri, karaci-ğeri ve idrar yollarını temizler. İdrar sö-ktürücü ve ödem attırıcıdır. Kronik prostat hastalarına iyi gelir. A-det k-an-am-alarını kolaylaştırarak adet ağrılarını hafifletir. Metabolizmayı hızlandırarak kilogram verme süreçlerine destek olur. Karaciğer yağlanması sorunlarını tedavi eder. Sivilce ve sivilce izlerini giderir. Ciltte farklı sebeplerle meydana gelen cilt lekelerini geçirir.

K-a-n dolaşımını hızlandırarak çok sağlıklı bir cilde sahip olunmasını sağlar. Yaşlanmayı geciktirir ve kırışıklıkları giderir. Tü-mö-rü ve K-isti Önler Maydanoz akciğ-erleri ve karındaki tü-m-örlerin büyüme hızını azaltmada oldukça etkili olan miristik adı verilen doğal bir bileşim içerir. Bir araştırma maydanoz yaprağı yağının farelerde tü-mör büyümesini azaltabileceğini kanıtladı.

Sinir Hasarını Gidermektedir Sinir hasarına genelde nörotoksisite neden olur. Nörotoksisite, ağır metaller ya da böcek -ilacı gibi zararlı bazı toksik maddelerin neden olduğu beyine ya da periferik sinir sistemine hasar manasına gelir. Bu toksinler sinir sisteminde bazı sinirleri bozabilecek ya da hatta öldürecek şekilde büyük hasara neden olabilir. Sinirler son derece önemlidir çünkü beynin ve sinir sisteminin diğer alanlarındaki bilgileri iletmek ve işlemek için şarttır.

Bilim adamları, maydanoz suyunun sinir hasarlarına bağlı semptomları iyileştirmede çok etkili olduğunu ispatlamayı başardılar. Iltihaplı eklem ağrılarını Azaltır

İltihaplanma ve düzenli maydanoz tüketimi artrit, gut ve osteoartrite karşı yardım edebilir! Maydanoz, yüksek miktarda C vitamini içerir ve vücudunuzdaki CRP (c-reaksiyon protein) seviyelerini azaltmanıza yardım edebilir.

Maydanoz Kürü İle Zayıflama Maydanoz suyunun metabolizmayı hızlandırarak zayıflama etkisi gösterir. Ancak bu geçici bir zayıflamadır. İlk etapta vücuttan su atıldığı için zayıflamak isteyen kişi zayıfladığını düşünür fakat kürün faydalı olabilmesi için tüketime devam edilmelidir. bir hafta sonunda zayıflama görülmeye başlanacaktır. Kürü 15 günden fazla tüketilmemelisiniz. Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır? Sabahları tüketilmesi gerekli olan bu kürü sabah uyandığınızda yapmalısınız. Yarım demet maydanoz, 1 adet limon ve 1 bardak suyu blender ile karıştırın. Hazırladığınız karışımın C vitamini etkisini kaybetmemesi için hemen içmelisiniz yarım saat sonra kahvaltınızı edebilirsiniz.

Maydanoz Kürü Ne Kadar Tüketilmelidir?
Maydanoz kürünü günde bir bardak tüketilmelidir.15 günden fazla limonlu maydanoz kürü tüketilmemesi gerekir, 15 günün sonunda maydanoz suyu yararları yerine zarar gösterebilir. 15 gün kullanıldıktan sonra 10 gün ara verilmeli ondan sonra tekrar devam edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.