doğal kovucu

İlginç & Yaşam

Doğal sivrisinek kovucu limon ve karanfil birlikte nasıl kullanılır, sivrisinek gibi haşeratları nasıl uzaklaştırır?

Yazın gelmesi ile sivrisinek, ivez gibi haşeratlar kendini göstermeye başladı. Hem uykularımızı kaçırmakta hem de sıcak yaz günlerinde pencereleri bile açmaya korkar hale getiriyor. Birçoğumuz ısırmaları, bunun neticesinde ortaya çıkan kaşınmalar ve bulaştırdıkları hastalıklar nedeniyle sivrisinek, ivez gibi zararlı hayvanlardan kurtulmanın ve rahat bir uyku çekmenin yollarını arıyoruz. Peki sivrisinek ve diğer haşeratlardan kurtulmanın doğal bir yöntemi yok mu? Tabi ki var yeşil limon ve karanfil ile bunlardan kurtulmanız mümkün. Hem de kimyasal içerikli sinek kovucu ve sinek ilaçlarına gerek duymadan.

Sivrisinekler Neden İnsanları Isırır, Ne Gibi Hastalıkları Bulaştırabilir? Uzmanlar sivrisineklerin dişi olanlarının insanları ısırdığını; ter, solunum sonrası salınan nem ve karbondioksit, ayak kokusu gibi durumların sivrisinek gibi haşereleri çekici nedenlerden olduğunu belirtiyor. Yine h-amile ve yumurtlama döneminde olan bayanların daha çok ısırıldığı, peynir tüketimi , a-ko-l kullanımı gibi durumların sivrisinekleri çekici etkenlerden olduğu uzmanlarca dile getiriliyor.

Yine bu araştırmalar sırasında sivrisineklerin özellikle dolunay zamanlarında daha hareketli olduğu, özellikle “0” k-an grubu insanların ka-nını daha çok tercih ettiği, bunun yanı sıra giyilen kıyafetlerin dahi sivrisineklerin insanı bulmasını kolaylaştırdığı söyleniyor. Özellikle siyah ve kırmızı rengi daha çabuk buldukları; sarı renge ise daha az geldikleri belirtiliyor. Sivrisinek ısırıkları k-an yoluyla bulaşabilecek bazı hastalıkların da insandan insana geçmesine sebep olabilir. Bu hastalıkların başında sıtma; sarı humma, fil hastalığı sayılabilir.

Sivrisinek Kovucu Limon Karanfil Nasıl Hazırlanır, Nasıl Kullanılır? Sivrisinek kovucu limon ve karanfil yapılışı ve kullanımı çok basit. Bunun için elinizde 1 adet yeşil limon ile karanfil bulunması yeterli olacaktır. Hazırlanışı Yeşil limonu ortadan ikiye bölün. Böldüğünüz limonların her iki kısmına 15-20 adet karanfili batırın. Daha sonra sivrisineklerin yoğun olarak bulunduğu yerlere koyun. Özellikle cam kenarları yoğun olarak bulundukları yerdir. Ayrıca bu sayede odanıza güzel bir kokuda yayılacaktır. Bir Hatırlatma Yukarıda da değindiğimiz gibi sivrisinek gibi haşerelerden korunmak için kimyasal içerikli i-laçlar kullanmayınız. İnsan sağlığını t-hdit eden bu tür il-açlar her ne kadar onları uzaklaştırsa da sağlığımız için faydalı değillerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.