doktor

Hikaye

Adam, karısı ile birlikte doktora muayene olmaya gider. Muayene bittikten sonra adam giyinirken, doktor muayene odasından çıkarak kadının yanına gelir ve kadına:

-Kocanızın ö-lmemesini istiyorsanız şunları uygulayacaksınız; 1- Sabahları güler yüzle güzel bir kahvaltı hazırlayın ve işe mutlu gitmesini sağlayın. 2- Öğlen eve geldiğinde güler yüzle karşılayın ve güzel bir öğle yemeği ile takdir edildiğini hissettirin .Böylece günün geri kalan kısmını da iyi geçirmesine yardım edin. 3- Akşamları eve geldiğinde hafif ama özellikle sevdiği güzel yemekler hazırlayın.

Eğer bu dediklerimi eksiksiz uygularsanız kocanızın sağlık yönünden hiçbir problemi olmayacak. Eve geldiklerinde adam karısına sorar: – Ne dedi doktor sana? Kadın ters ters bakarak cevap verir: – … Öl-ecekmişsin..

Vaktiyle bir köy ağası bir çoban tutar. Çobana 100 tane koyun teslim eder.

“Aman koyunlarıma iyi bak, parayı düşünme” der,

Çoban koyunları alır gider. Aylar geçer, günler geçer, Ağa konağın bahçesinde yemek yerken….
Yüz tane koyunu çobana teslim eder.. -“Koyunlar nerede, bir şey mi oldu?” Çoban gayet sakin cevap verir.-“Ah! Efendim, der. Yağmur yağdı gök çatladı.

72’sinin ödü p-atladı. Önden gitti baş toklu. Arkasında 5 toklu.. 10’unu verdim kasaba. 10’unu katma hesaba. Kurt kaptı birisini. Getirdim birisinin derisini.” Köy ağası ç-ılgına döner, önündeki yoğurt kabını çobanın suratına yapıştırır. Çobanın suratı bembeyaz yoğurtla görünmez olunca pişkin pişkin cevabı verir: -“Hesabı düzgün verenin yüzü böyle ak olur” der

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.