dokuz gün ara verilecek

Gündem

Mart ayına girilmesiyle beraber ara tatilin başlangıç tarihleri, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim alan çocuğu bulunan aileler ve öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı.

“Milli Eğitim Bakanlığı” Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılında uygulamaya geçirdiği yeni eğitim sisteminde toplam 4 tatil dönemi bulunuyor.
Öğrenciler 2021-2022 eğitim öğretim yılında Kasım ara tatilini ve yarıyıl tatilini geride bıraktı.

Eğitim öğretim faaliyetleri yüz yüze olarak devam ederken öğrenciler “9 günlük tatil” 9 günlük tatil yapacaklar. Ara tatilin ardından okullar 2 ay açık kalırken eğitim yılı Haziran ayında sona erecek ve 90 günlük yaz tatili uygulanacak. Peki zaman ara tatil ne zaman tatil ne zaman başlayacak kaç gün sürecek?

İşte MEB 2022 takvimi…
Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre okullar 8 Nisan Cuma günü kapanacak.
Ara tatil 11-15 Nisan tarihleri arasında uygulanacak.
Dolayısıyla İlkokul, ortaokul ve lise öğrenciler bu tarihlerde okula gitmeyecekler

Bakanlığın yayınladığı takvime göre 9 Nisan Cumartesi başlayan; tatil hafta sonu ile birlikte 9 gün sürecek. Okullar yüz yüze eğitim faaliyetlerine tekrar 18 Nisan’da başlanacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz hafta düzenlenen Bilim Kurulu toplantısı sonrası alınan yeni kararları okullara iletti.

Buna göre 2 pozitif vaka çıkma durumunda eğitime ara verilmeyecek ve sınıflar açık kalacak. Öğrenciler, öğretmenler ve okullarda görevli personeller sınıf, kütüphane, kantin gibi kapalı alanlarda maske takmaya devam ederken açık yerlerde ise maskesiz dolaşabilecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamada birinci dönem olduğu gibi ikinci döneminde yüz yüze eğitimle tamamlanacağı bilgisini paylaştı.

18 milyon öğrenci için 2021-2022 eğitim öğretim yılında son ders zili 17 Haziran Cuma günü çalacak. Karnelerine kavuşan öğrenciler için 17 Haziran’da 90 günlük yaz tatili süreci başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı, henüz 2023 yılının çalışma takvimini yayınlamadığı için okulların açılış tarihi tam olarak bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz yıllar göz önünde bulundurulduğunda okulların Eylül ayının ilk haftası açılması ön görülüyor.

Öğrenciler ve aileler ise dini bayramlardan olan Kurban ve Ramazan Bayramlarının hangi günlerde idrak edileceğini merak ediyor. Kurban ve Ramazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.