duayen

Gündem Magazin

Sinemaya da uyarlanan V-ampirle Görüşme gibi birçok esere imzasını atan ünlü yazar Anne Rice, 80 yaşında h-ayatını k-aybetti.

‘V-ampir’ yazar hayatını kaybetti Doğaüstü ve ürkütücü öykülerin yazarı Anne Rice, 80 yaşında San Diego’da h-ayatını kaybetti. A-cı haberi oğlu Christopher Rice, Twitter’dan duyurdu.

Christopher mesajında “Annem Anne Rice, felçten kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle v-fat etti. Ailemiz k-eder içinde” diye yazdı.

ANNE RICE KİMDİR?

Haber Global’in derlediği bilgilere göre Anne Rice tüm dünyaca tanınan bir yazardı. Özellikle vampirlerle ilgili yazdığı kitaplarıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve ‘vampir edebiyatı’nın önde gelen temsilcisi olarak anılmaya başlamıştı. En çok bilinen eseri Vampirle Görüşme, 1994 yılında sinemaya uyarlanmış, başrolleri Tom Cruise ve Brad Pitt paylaşmıştı.

Rice’ın bilinen önemli eserleri arasında The Vampire Lestat ve The Queen of the Damned, Vampir Günlükleri de yer alıyor. AMC Networks, Vampirle Görüşme’den esinlenerek yeni bir dizinin önümüzdeki yıl yayına gireceğini duyurmuştu. Şirket, Rice’ın 18 kitabının haklarını satın almıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.