ücret almayacak

Gündem

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Eczanelerde ücretli olarak satılan 87 *-laç, bedava dağıttığı olarak ihtiyaç sahiplerine verilecek. Bakanlık biraz önce yapmış olduğu açıklamayla bilgiyi kesinleştirdi. Bilindiği üzere eczanede satılan pek çok *-laç ücretli ya da devlet destekli olarak temin ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni karar açıklandı. Bu karara göre 87 *-laç ihtiyaç sahiplerinden herhangi bir ücret alınmadan verilecek.

Bakan Duyurdu!
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı açıklama gerçekleştirildi. Bu açıklamaya göre 87 *-laçla geri ödeme listesindeki *-laç sayısı 9 bini aştı. Listeye eklenen 87 *-lacın 74 tanesinin yerli üretim olduğu da aktarıldı.

Eczaneler Üzerinden Ücretsiz Alınacak
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile sözleşmeli eczanelerden temin edilebileceğini açıkladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Zehra Zümrüt Selçuk şunları ekledi: “Vatandaşlarımızın sağlığını hiçbir zaman maliyet unsuru olarak görmüyoruz. Bu doğrultuda geri ödeme listesine alınan *-laç sayısını gün geçtikçe artırıyoruz. *-laçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, yurttaşlarımıza daha sağlıklı bir ömür dilerim.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.