efsane isimdi

Gündem

Koronav-irüs nedeniyle te-davi gören Flash TV’nin sahibi Ömer Ziya Göktuğ ya-şamını yitirdi. Flash TV’nin kurucusu Ömer Ziya Göktuğ, İstanbul’da koronav-irüs te-davisi gördüğü özel hastanede yaşamını yitirdi.

Göktuğ için yarın Bursa Ulu Cami’de c-naze töreni düzenlenecek. Göktuğ, öğle namazına müteakip kılınacak c-naze namazının ardından toprağa verilecektir.

Ömer Ziya Göktuğ kimdir?
Ömer Ziya Göktuğ, 1953 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Öğrencilik hayatında ticaretle uğraşmaya başlamıştır.

1979 yılında Bursa’da Bursanteks firmasını kurarak tekstil sektörüne girmiştir.1982 yılında Bursa merkezli Göktuğ Brode, 1989 yılında da Göktuğ Tekstil A.Ş. firmalarını kurarak tekstil yatırımlarını sürdürdü. 1990 yılında Göktuğ İnşaat şirketini kurarak arazi derleme, proje geliştirme faaliyetlerinde bulunmuştur. Bursa’nın ilk gökdelenlerinden biri olan Tower Plaza’yı inşa etti.

1992 yılında Göktuğ Medya ve Haber Ajansı bünyesinde Türkiye’nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan Flash TV’yi kurdu. Bursa merkezli olarak yayına başlayan Flash TV, daha sonra İstanbul’a taşınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.