eker

Gündem

Ankara’da k/açan k/urbanlık koyunu ya/kalamak isterken ka/ybolan ve a/rama çalışmaları devam ederken kurumuş bir dere ya/tağının kenarında ca/nsız be/denine ulaşılan 20 yaşındaki tı/p fakültesi öğrencisi Onur Alp Eker’in ö/lü-müyle ilgili ön o/topsi ra/poru çıktı.

Rapora göre Eker’in vü/cudunda çok sayıda arı i/ğnesi izi görüldü. Onur’un ö/lümünün arı so/kmasından ya da beyin ka/namasına bağlı olduğu düşünülüyor. Onur Alp Eker ve dedesi, bayramın birinci günü öğle saatlerinde ku/rbanlık koyunu ke/smek için ahırdan çıkardı. Bu sırada ku/rbanlık koyun dağlık alana doğru ka/çtı. Onur Alp ve dedesi, koyunun peşinden gitti. Dede Zühtü Erdoğan, geri dönerek kamyonetini alıp koyunun önüne geçmek için farklı bir yoldan gitti. Onur Alp Eker ise, dağlık alanda koyunla birlikte ka/yboldu. Erdoğan’ın yakınlarıyla yaptığı aramadan sonuç alınamayınca polis ve jandarmaya haber verildi. A/rama – ku/rtarma e/kipleri, bayramın ilk günü saat 15.00’ten itibaren a/rama faaliyeti başlattı.

CA/NSIZ BE/DENİ 3 GÜN SONRA BULUNDU
Gece geç saatlere kadar sü/ren a/ramalarda, ka/ybolan Onur Alp Eker bulunamadı. Bayramın ikinci günü sabahın erken saatlerinde yeniden a/rama çalışması başlatılırken, havadan helikopter destekli yapılan çalışmalarda termal kamera ve drone kullanıldı. Yaklaşık 100 kişilik bir e/kip tarafından gerçekleştirilen arama faaliyetine rağmen Onur’un izine rastlanılmadı. Bayramın üçüncü gününde de 100’ün üzerinde personelden oluşan a/rama ku/rtarma e/kibi faaliyetlerini sü/rdürdü. Eker’in telefonunun şarjı bitmeden önce son sinyal verdiği noktadan itibaren başlanılan aramalar Sirkeli Mahallesi çevresinde devam etti.

E/kipler 3 günün toplamında helikopterle yapılan taramalar dahil yaklaşık 50 kilometrekarelik alan içerisinde a/rama faaliyetlerine devam ederken, akşam saatlerinde kurumuş bir dere y/atağının kenarında Eker’in ca/nsız be/denine ulaşıldı.

CE/SEDİNİ 16 YAŞINDAKİ BİR GENÇ GÖRDÜ
Eker’in ka/ybolduğu bayramın birinci günü mahallede bulunan camiden ka/yıp anonsu yapıldığı ve mahalleden gönüllülerinde a/ramalara dahil olduğu öğrenildi. Eker’in ca/nsız be/denine ilk olarak, a/rama faaliyetlerine gönüllü katılan 16 yaşındaki bir genç ulaştı. Eker’in ca/nsız be/denine etrafa yayılan k/okuyu takip ederek ulaşan genç, daha sonra babasına haber verdi. Olay yerine jandarma, polis ve arama kurtarma e/kiplerinin gelmesiyle yerde yü/züstü ya/tan ca/nsız be/denin Onur Alp Eker’e ait olabileceği değerlendirildi. Te/şhis için dede Zühtü Erdoğan Onur Alp Eker’in c/ansız be/deninin bulunduğu alana getirilirken Erdoğan gördükleri karşısında gö/zyaşlarına hakim olamadı.

Emniyet, jandarma ve a/rama ku/rtarma e/kiplerinden oluşturulan ti/mlerin canla başla 3 gün boyunca gerçekleştirdiği a/ramalar sonucunda ca/nsız be/denine ulaşılan Eker’in, ce/sedi, yapılan incelemelerin ardından ö/lüm sebebinin belirlenmesi için Adli Tı/p Kurumuna getirildi. Adli Tı/p Kurumu’nda yapılan o/topsi sonrasında Eker’in ce/nazesi Ahmet Efendi Camiinde kılınan namazın ardından Karşıyaka Me/zarlığına defnedildi.

VÜ/CUDUNDA ÇOK SAYIDA ARI İ/ĞNESİ İZİ GÖRÜLDÜ
Sabah’ın haberine göre Cumhuriyet Savcısı eşliğinde yapılan ön o/topsi sonucunda Onur’un vü/cudunda de/lici, ke/sici, a/teşli s/ilahlı hiçbir ya/ra izine rastlanılmadı. Yapılan te/spitlerde, Eker’in ö/ldüğü bölgenin yaklaşık 150 metre ilerisinde çardak ve arı kovanlarının bulunduğu belirlendi. Yapılan ön o/topsisinde vü/cudunda çok sayıda arı i/ğnesi izine rastlandı. Onur’un ö/lümünün arı so/kmasından ya da beyin ka/namasına bağlı olduğu öngörülüyor. Ke/sin ö/lüm sebebi Adli Tı/p Kurumu tarafından hazırlanan ra/porla netlik kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir