elinin üstüne koydu

Sağlık

Soğan denilince aklınıza sevgiliniz geliyorsa epey bir uzak durmuşsunuz demektir. Ama faydaları saymakla bitmiyor. Daha önceden özellikle er-keklerin ür-eme sistemleri için faydalı olduğunu duymuştuk. Newsner‘de daha fazlasını da öğrendik ve sizinle paylaşmak istedik.

Yalnız orada soğanı eve koyarsak bakterilerin neden olduğu kokulardan kurtarır diyordu biz o soğanın kokusundan onları eklemedik. En ilginci ise soğanı ke-sip kullandığımız bölüm :Soğanı K-esip Elinin Üstüne Koydu. Nedenini Öğrenince Aynısını Siz De Yapacaksınız
Soğan doğal ağrı kesicidir ve antibakteriyel özelliğine sahiptir. Daha önce hiç aklıma gelmezdi ancak soğan sivrisinek ısırıklarının ac-ısını geçirmekten a-teş düşürmeye kadar yönlerden vücudumuza katkı sağlıyor.

1. Sivrisinek Is-ırıkları
Soğan, sivrisinek ıs-ırıklarının neden olduğunu a-cıyı geçiriyor. Soğanı kesin ve sivrisineğin ıs-ırdığı yere uygulayın. Kısa bir süre sonra a-cı sı-zı kalmayacak.

2. Kulak A-ğrısı
Soğanın kulak ağ-rısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun. Sonucu kendiniz görün! Yalnız dikkatli olmayı unutmayın.

3. Soğuk Algınlığı
Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içerisine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun. Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz.

4. A-teş
Kulağa garip geliyor ancak bir diğer ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da a-teşi geçiriyor. Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

5. K-a-n Şekeri
Livestrong.com’da yazılanlara göre, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve k-a-n şekeri seviyeniz dengeleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.