Emekli maaşları da

Gündem

Son dakika Asgari ücrete zam yapılacak mı Son iddia kafaları karıştırdı Emekli maaşları da… Son dakika: Milyonlarca asgari ücretle çalışan işçi ve emekliler temmuz ayı itibariyle ara zam bekliyor. Yılbaşında yapılan zamlar, yükselen enflasyon ile erimeye başladı. Yıllık enflasyonun yüzde 60’ın üzerine çıkmasıyla milyonlarca kişi temmuz ayında ikinci bir zam yapılması beklentisine girdi.

“Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?” diye merak edilirken yeni bir iddia ortaya atıldı. Son dakika: Milyonlarca asgari ücretle çalışan işçi ve emekliler temmuz ayı itibariyle ara zam bekliyor. Yılbaşında yapılan zamlar, yükselen enflasyon ile erimeye başladı. Yıllık enflasyonun yüzde 60’ın üzerine çıkmasıyla milyonlarca kişi temmuz ayında ikinci bir zam yapılması beklentisine girdi. “Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?” diye merak edilirken yeni bir iddia ortaya atıldı.  Son dakika: “Asgari ücrete temmuzda zam olacak mı?” sorusu son günlerin sıkça sorulan soruları arasına girdi. Enflasyon rakamlarının yüzde 60’ı aşmasıyla ocak ayında yüzde 52 zam yapılan asgari ücret günden güne eridi.

Hükümet ‘enflasyon altında vatandaşımızı ezdirmeyiz’ parolasıyla 3600 ek gösterge, EYT, emekli maaşları, ikramiyeler gibi birçok konuda yeni adım atarken, milyonlarca kişi temmuz ayına odaklandı.  Geride kalan 4 aylık enflasyon verilerinin oluşmasıyla memur ve emekli maaşlarında temmuz zammı yavaş yavaş gün yüzüne çıkarken asgari ücretli çalışanlar da zam beklentisine girdi. BAKAN BİLGİN’DEN HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA Bakan Bilgin, “Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum” dedi.

BAKAN BİLGİN’İN ARDINDAN O İSİM DE ‘ZAM’ İŞARETİ VERDİ Bakan Bilgin’in açıklamalarının ardından dikkat çeken bir açıklama daha geldi. AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, ücretlerde iyileştirmeye dair haberi Manisa’dan verdi. Bilindiği gibi asgari ücretle ücretli kesime yapılan iyileştirmeler son derece hızlı bir şekilde hayata geçirildi. İnşallah bundan sonraki dönemde de bu fiyat artışları ve dünyanın maruz kaldığı bu enflasyon oranları göz önünde bulundurularak en kısa zamanda tekrar iyileştirmeler yapılacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.