emeklilere

Gündem

Milyonlarca Emekliye kötü Haber Yapılan son dakika açıklmasına göre milyonlarca emekliyi üzen haber az evvelce açıklandı. Ayrıntılar haberin devamındadır.

Milyonlarca emeklinin beklediği müjdeli haber gelmedi… Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin, emekliye bayramda ödenecek ikramiyede yükselişin şu an gündemde olmadığını söyledi. Asgari ücrete ek zam yapılmayacağını kaydeden Bilgin, EYT’liler amacıyla bir çalışma yapılmadığını da bildirdi. Emekliler amacıyla Ramazan Bayramı’nda ödenmesi plan edilen ikramiyenin miktarı belli oldu.

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin, emekliye bayramda ödenecek ikramiyenin 1100 TL olarak belirlendiğini açıkladı. İkramiyeler 28-29 Nisan’da ödenecek. CHP geçen hafta, emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 liradan 4 bin 253 liralık net asgari ücret tutarına yükseltilmesini isteyen bir yasa önerilerinde bulunmuştu. Yasa önerilerinde, bankalar, sigorta şirketleri, ticaret ve endüstri odaları ve borsalardan emekli olanlara da bayram ikramiyesi verilmesini önerilmişti. Öte yandan, emekli bayram ikramiyelerinin son 5 senede yalnızca yüzde 10 arttığına vurgu yapan DİSK-AR ise emeklinin enflasyona göre 5 senelik ikramiye kaybını gidermek amacıyla bu bayramda 4 bin 500 TL ikramiye ödenmesi gerekliliğini vurgulamıştı.

NTV’de soruları yanıtlayan Bilgin, “Asgari rakamda enflasyona orantılı güncelleme düşüncemizde bulunmamakta. Popülist isteklere kaymamamız gerek biz gerçekçiyiz” açıklaması yaptı 3600 ek göstergede meşru düzenlemenin bu sene Meclis’e geleceğini dile getiren Bilgin, “Bu senenin sonucunda Meclis’ten çıkar diye düşünüyorum” diye konuştu. Bilgin şu anda gündemlerinde emeklilerde yaşa takılanlara (EYT) dair bir çalışma olmadığını da ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.