emel

Magazin

Şarkılarıyla bir döneme damga vuran ünlü şarkıcı Emel Müftüoğlu’nun kızının kim olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız.

60 yaşındaki ünlü şarkıcı Emel Müftüoğlu’nun kızının, ”Kapıyı Kapat” şarkısıyla tanınan Çağrı olduğunu biliyor muydunuz? Afyonkarahisarlı bir baba ve Artvinli bir annenin kızı olan Emel Müftüoğlu, 1990 yılında çıkardığı ‘Karlar Düşer’ albümüyle müzik dünyasına adım attı.

Müftüoğlu; Emelce, Mucize, Çok Ayıp gibi unutulmaz albümlere imza attı.Müftüoğlu’nun kızı Çağrı da annesinin yolundan gitti ve şarkıcı oldu.
Çağrı, 2009 yılında çıkardığı Kapıyı Kapat şarkısıyla adından söz ettirdi.Bana Dokunma, Neden Mutlu Değilim ve Aferin gibi şarkılar çıkardı.

Çağrı Müftüoğlu, yalnızca yeteneğiyle değil, güzelliğiyle de büyük beğeni topluyor. Sosyal medyada epey aktif olan Çağrı’nın, Instagram’da 50 bini aşkın takipçisi bulunuyor.

ÇAĞRI MÜFTÜOĞLU KİMDİR? Çağrı Müftüoğlu 1 Ocak 1983 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Şarkıcı ve bestecidir. Çağrı Müftüoğlu, 1 Ocak 1983’te İzmir Karşıyaka Bostanlı’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde eğitim aldı.

2009’un Kasım ayında kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. İlk klibini aynı zamanda çıkış şarkısı olan Kapıyı Kapat’a, ikinci klibini de Film Metni adlı şarkısına, üçüncü klibini de Gücüm Yok adlı şarkısına çekti. İlk iki klibin yönetmenliğini de Teoman Topçu üstlendi. Albümü sekiz şarkıdan oluşmaktadır. Dört tanesinin sözü ve müziği Çağrı’ya aitken iki tanesinin sözü ve müziği de Sinan Akçıl’a aittir. Albümde Sinan ve Çağrı’nın ortak yazdıkları Film Metni şarkısı bulunmaktadır.

Albümdeki bütün şarkıların aranjmanları Sinan Akçıl’a aittir. Albümün prodüktörlüğünü İzel üstlenmiştir. Çağrı aynı zamanda ünlü şarkıcı Emel Müftüoğlu’nun kızıdır. Emel’in 1995’te çıkan Hovarda müzik videosunda rol almış daha sonra da 2000 yılında Kal Benimle adlı şarkıda annesiyle düet yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.