en doğal çare

Sağlık

Yemeklerde son dokunuş olarak kullandığımız defne yapraklarının, sağlığımız için ne kadar çok faydası bulunduğunu biliyor muydunuz? Özellikle bu karışımı uygulayarak birçok derde ilaç bulacaksınız.

Ekrem ağrılarından Migrene, Varislerden Cilt Güzelliğine kadar birçok farklı alanda kullanabileceğiniz Harika bir karışımdan bahsediyorum. Üstelik ancak 2 malzemeye ihtiyacınız var.

MALZEMELER:
30 gram Defne yaprağı; 250 gram Zeytinyağı. YAPIMI: Defne yapraklarını cam bir kavanoza koyun.
Üzerine Zeytinyağını dökün, kapağını sıkıca kapatın. 14 gün süresince serin ve karanlık bir yerde muhafaza edin. Her gün kavanozu sallayın. 14 gün sonucunda, süzgeç yardımıyla başka bir cam kavanoza karışımı süzdürün. Kullanıma hazır olan karışımınızı serin bir yerde saklayın. KARIŞIMIN İYİ GELDİĞİ KULLANIM ŞEKİLLERİ VE YERLERİ

Buharda ısıttıktan sonra, ağrılı eklemleriniz üzerine masaj yaparak sürdüğünüzde ,ağrınızı alacaktır.
Karışımı tülbente döküp, alın bölgenize sardığınızda baş ağrınızı azaltacaktır, özellikle Migren ağrısı çekenler için fazlaca işe yarayacak bir yöntemdir. Romatizma ve Varis olan yerlere , bolca sürerek fena görüntüden ve ağrılardan kurtulabilirsiniz. Pamuğa damlatıp , Yüzünüze sürdüğünüzde, cilt problemlerinize iyi gelir, gözenekleri temizler, si-vilce ve siyah noktaları giderir. Bir kaşık içtiğinizde göbek ve bağırsaklardaki ağ-rıyı keser. Y-ara izlerine sürüldüğünde , izleri azaltır, iyileştirir.

İçildiğinde iştah açar, kilogram alımını sağlar. ( Bazı bünyelerde ;Kilo almak ,kg vermekten daha zordur .)
NOT: Hamileler kullanmamalıdır, Kasları gevşettiği ,rahatlattığı için düşük tehlikesi oluşturabilir.

Sadece yaprağının ve bu yaprakla demlenen çayının da çok fazla faydaları olduğunu söylemek gerekiyor. Yapacağınız karışımda hakiki zeytinyağı kullanarak ( zeytinyağının yararları oldukça fazla) , Defne Yaprağının sayısız faydalarını birleştirip bir oldukça derde deva bulabilirsiniz.

Umarım hepimiz yararını görür, belirtilen rahatsızlıklardan herhangi birine haiz olan sevdiklerinizle yazımızı paylaşın, hepimiz faydalansın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.