en faydalısı

Sağlık

Migren a-ğrısına iyi gelen besinler Tüm bu elementleri ve çeşitli diğer anti-enflamatuvar antioksidanları içeren besinleri sizler için açıkladık. Ayrıntılar Haberin Detayındadır… Migren a-ğrısına iyi gelen besinler Tüm bu elementleri ve çeşitli diğer anti-enflamatuvar antioksidanları içeren besinleri sizler için açıkladık. Ayrıntılar Haberin Detayındadır…

Folik asit ve B6 migren semptomlarını azaltmaktadır. Ulusal Baş A-ğ-rısı Vakfı, B2 vitamininin migren sıklığını azaltabileceğini gösteren bir çalışma yayımladı.

Tüm bu elementleri ve çeşitli diğer anti-enflamatuvar antioksidanları içeren besinleri sizler için açıkladık.Yeşil yapraklı sebzeler

Yapraklı yeşillikler, baş ağrısını hafifletmeye katkıda bulunan çeşitli elementler içerir. Örneğin, araştırmalar magnezyum almanın migren a-ğ-rısını azaltabileceğini göstermiştir çünkü mi-gren hastalarının çoğu düşük magnezyum seviyelerine sahiptir. Fındık

Fındık, k-n damarlarını gevşeterek baş a-ğrısını yatıştıran magnezyum açısından zengindir. Ayrıca araştırmalar, auralı migrenleri ve hormonal dalgalanmalar tarafından tetiklenen migrenleri kontrol etmeye yardımcı olabileceğini gösteren E vitaminini de önemli ölçüde içerdiğini gösterdi.

Baş a-ğrısı çeken bazı insanlar için, bir avuç badem veya fındık yiyerek anında rahatlama sağlanabilir. Yağlı balıklar Yağlı balıklar, anti-enflamatuvar etkiye sahip omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA açısından zengindir. Migren ataklarını yönetmeye yardımcı olduğu gösterilen riboflavin (B2) dahil olmak üzere B vitaminleri içerirler.

Araştırma, ayrıca somonun koenzim Q10 ile D vitamini içerdiğini ve bunların migrenin rahatlamasını sağladığını ortaya koydu.

Meyveler Bazı meyveler, magnezyum ve potasyum açısından zengindir. Bazı araştırmalar potasyumun daha sağlıklı s-inir işleyişine katkıda bulunarak migren a-ğrısını hafifletmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Muz, baş ağrısını azaltmaya katkıda bulunan potasyum, magnezyum, B vitaminleri ve kompleks karbonhidratlar sağlar. Baş a-ğrısı dehidrasyondan kaynaklanıyorsa yüksek su içeriğine sahip meyveler baş  a-ğrısıyla s-vaşabilir.

A-cı biber, beynin trigeminal sinirini uyuşturan ve migren ağrısına neden olan nörotransmitteri engelleyen kapsaisin içerir. Ayrıca küme, gerginlik ve diğer baş ağrılarını hafifletebilirler.

Tam tahıllar Tam tahıllar (kinoa, arpa, karabuğday, bulgur, yulaf, tam tahıllı ekmek vs.) karmaşık karbonhidratlar içerir ve beyindeki glikojen depolarını artırmaya çalışırlar. Düşük kan şekeri (hipoglisemi) baş ağrılarını tetikleyebileceğinden baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olurlar.

Yapılan bir çalışma, kadınlarda demir eksikliği anemisi ile migren arasında bir ilişki olduğunu ortaya koydu. Tam tahıllar; E vitamini, B vitaminleri, demir, koenzim Q10, magnezyum ve lif içerirler.
Zencefil

Zencefil, baş a-ğrısı çekenlerin rahatlamasına yardımcı olan doğal bir yağ içerir. Kimyasal haberci serotonini artırır ve bu da iltihabı azaltır. Zencefil ile ilgili yapılan tıbbi bir araştırma, aurasız akut m-igren hastalarında baş ağrısı şi-detini önemli ölçüde azalttığını kanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.