en sadık olanlar

İlginç & Yaşam

Sağlıklı bir birlikteliğin en önemli unsuru sadakattir. Sadık kalma konusunda burçların ilişkilerimize büyük etkisi olduğunu biliyor muydunuz? İşte eşlerine en sadık burç! KOÇ BURCU Her ne kadar koç burcu liderlik vasıflarıyla listelerde en üst sıraya yerleşse de iş sadakate geldiğinde koç listenin en alt sıralarında yer alıyor. Yeniliklerden, yeni maceralardan, heyecan yaşamaktan büyük keyif alan koç burcu ilişkilerinde de her zaman yenilik arar. Özellikle ilgisiz bırakıldığını düşündüğü zaman kaçamak yapmaya daha meyillidir. İlişki monotonlaştığında da heyecan yaşamak adına tehlikeli işlere kalkışabilir. Don Juan’ın da koç burcu olduğu rivayet edilir.

BOĞA Son derece inatçı olan bu burç insanı ikili ilişkilerinde de son derece inatçıdır. Kim ne derse desin sevdiği kişiden vazgeçmez. Ciddi ilişkiler yaşamaktan asla çekinmez. Hatta işlerin ciddiye binmesi için elinden geleni de yapar. Sabit bir burç olduğundan kurduğu hayatı devam ettirme isteği de son derece yüksektir. Bu özellikleri nedeniyle boğa burcuna sadık dememiz hiç yanlış olmayacaktır. İKİZLER Adınız çıkacağına canınız çıksın diye bir deyim varsa bu deyim tam da ikizler burcu için söylenmiş olabilir. Katıksız bir iletişim kelebeği olmalarına rağmen onları anlamak çok zordur. Sanki içlerinde iki farklı kişi varmış gibi hareket ederler. Sadakat konusunda da aynı şey geçerlidir. Bugün size çok sadıktır ama yarın olmayabilir. Bu yapıları nedeniyle de toplum nezdinde sadakatsiz olarak değerlendirilirler. Kişisel özelliklerini düşününce ikizler burcu için rahatça zaman zaman sadakatsiz olabilir diyebilir.

YENGEÇ Eğer ikili ilişkilerde en önem verdiğiniz şey sadakat ise Yengeç tam da aradığınız kişidir. Hayatlarında sevdikleri kişiler önceliklidir. Eğer hayatına girdiyseniz kalben ve ruhen size kendilerini adayacaklardır. Aldatmayı sevmedikleri gibi al-da-tılmaya da tahammülleri yoktur. Bu nedenle eğer ciddi bir ilişki düşünmüyorsanız Yengeçlere eziyet etmemenizi tavsiye ederiz. Fakat gelgelelim onları ilgisiz bırakır, değersiz hissettirirseniz kendilerine ilgi gösteren ilk kişiye yönelebilirler. Sonunda suçluluk duyacaklarını bilseler bile. ASLAN Aslan burçları son derece cömert, sevgi dolu, şefkatli ve verici âşıklardır. Eğer kendilerine denk birini bulduklarına inanıyorlarsa son derece sadıktırlar da. Fakat aslan burcu için gururu çok önemlidir. Eğer gururunu birkaç kez incittiyseniz sırf sizin gururunuzu incitmek için sizi aldatma yoluna gidebilir.

BAŞAK Temiz, titiz, detaycı ve analitik olan başaklar, ilişkiler konusunda da aynı hassasiyeti gösterirler. İlişkilerinde son derece vericidirler. İlişkilerini korumak için her şeyi yapmaya her şekle girmeye de hazırdırlar. Ama eğer yeterince desteklenmediklerini hissediyorlarsa o zaman başkalarıyla görüşmek de onlar için çok büyük sorun teşkil etmeyecektir. Bu arada çok sağlam yalanlar söyleyebildiklerini de unutmadan eklemek gerekir. Bir başağı al-da-tırken yakalamak zordur. O nedenle de genellikle sadık olarak bilinirler. TERAZİ Arkadaşlık açısından son derece sadık olan teraziler ikili ilişkilerinde aynı sadakati sürdüremeyebilirler. Yalnızca diplomasi konusundaki yetenekleri ve çatışma korkuları bu sadakatsizliklerin önüne geçebilir. Venüs burcunun yönettiği terazi güzelliğe karşı çok hassastır. Sadakatsizlikleri de genellikle bu zaaflarından kaynaklanacaktır.

AKREP Tutku akrep burçlarının göbek adıdır. Yaşadıkları her şeyi tutkuyla yaşarlar. Aşklarını da n-efr-etlerini de… Etraflarına ördükleri ve kendilerine zarar gelmesin diye içine sığındıkları sert kabukları aşmak her baba yiğidin harcı değildir. Ama içlerinde romantik bir âşık yatar. Yine de c*nse-lliğe olan düşkünlükleri sadakatlerinin önünde bir engel yaratabilir. Akrep burcu ilişkide kalben aldatmasa bile bedenen al-dat-ma potansiyeli yüksek bir burçtur. YAY Bağlanamayan ıssız adam ve ıssız kadınlar genellikle bu burçtan çıkar. İlişki heyecanlı ve inişli çıkışlı olduğu sürece çok sadıktırlar. Ne zaman monotona bağlayan bir yaşama geçerler işte o zaman yay burçları için te-hlike çanları çalmaya başlar. Bu nedenle sadakat listesinde üst sıralarda yer alabileceğini söyleyemeyiz.

OĞLAK Geleneklerine bağlı ve işkolik oğlak burçları son derece sadıktırlar. Eşlerini ya da sevgililerini sadece işleriyle al-da-tırlar. Onun dışında eğer bir başkasına ilgi duymaya başladıklarını hissederlerse bir sadakatsizlik olayına girmeden önce diğer ilişkilerini noktalarlar. Yine de önce sorunu bulmaya ve çözmeye çalışırlar. Son derece sadıktırlar diyebiliriz. KOVA Kova burçları marjinal kafa yapılarıyla ünlüdürler. Bağımsız, isyankâr ve haksızlığa karşı tahammülsüz bir yapıları vardır. Çok eşliliğe karşıysanız kovalar için sadakatsiz diyebiliriz. Ancak çok eşlilik onlar için sadakatsizlik değil bir hayat biçimidir. Biz de onlara sadakatsiz diyemeyiz çünkü açık ilişki konusuna son derece sıcak bakarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.