Ertelenecek

Gündem

Başkan Erdoğan duyurdu: Vergi ve SGK prim ödemeleri ertelenecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dakika sel afetinin yaşandığı Rize, Artvin ve Düzce illeriyle ilgili sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, a’fet bölgesi ilan edilen yerlerde, vergi ve SGK prim ödemelerinin erteleneceğini, eşya zararlarının karşılanması için yardım yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Rize, Artvin ve Düzce illerimizde meydana gelen s’el fe’laketinin yol açtığı yıkımı ortadan kaldırmak, y’araları

sarmak için gereken tüm adımları atmaya devam ediyoruz. Emek veren ilgili tüm kurumlarımıza, tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması:

Se’lden etkilenen bölgeler A’FAD tarafından genel hayata etkili a’fet bölgesi ilan ediliyor. Başta a’fet bölgelerindeki vatandaşlarımız olmak üzere aziz milletimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyor, a’fet sebebiyle hayatını k’aybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan r’ahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

A’FET BÖLGESİ İLAN EDİLEN BÖLGELERDE: – Vergi ertelemesi uygulanacak
– Esnafımıza yönelik SGK prim ödemeleri ertelenecek
– Eşya zararlarının karşılanması için yardım yapılacak
– Esnaf kredilerinin geri ödemeleri ertelenecek
– Acil destek paketi hazırlanacak
– İşyeri ve araç zararlarının karşılanması için destek sağlanacak

AFET BÖLGESİ İLAN EDİLEN YERLER DÜZCE Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım, Uğurlu ve çevre köyleri RİZE Güneysu ilçesi, Çayeli ilçesinin Büyükköy ve Madenli beldeleri ile köyleri, Rize Merkez’e bağlı Muradiye ve Salarha beldeleri ve çevre köyleri, Ardeşen ilçesi Tunca beldesi ve çevre köyleri; Fındıklı, Kalkandere ve Pazar ilçelerinde selden etkilenen köyler ARTVİN Arhavi ve Murgul ilçeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.