etkili deprem

Gündem

Şi-ddetli Deprem…Bir çok ilimizde hissedildi. AFAD verilerine göre: Saat 15.40’da Erzurum’un Köprüköy ilçesinde. 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Depremin derinliği 6.94 kilometre olarak duyuruldu. Deprem, çevre il ve ilçelerde de hissedildi. KANDİLLİ 5,2 OLARAK DUYURDU
Öte yandan Kandilli Rasathanesi. Depremin büyüklüğünü 5,2 olarak duyururken derinliğini ise 5 kilometre olarak açıkladı.

AFAD’TAN AÇIKLAMA
AFAD tarafından yapılan açıklamada: ”Köprüköy ilçesinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrası. Şu an itibarıyla. Olumsuz bir i-hbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” denildi.

”3-4 KÖYDE YIKIM VAR”
NTV c-anlı yayınına katılan Erzurum Valisi Okay Memiş. ”3-4 köyde yıkım i-hbarı olduğu bilgisi geldi. Can kaybına i-lişkin bilgi yok” i-fadelerini kullanmıştır.

MANSUR YAVAŞ’TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
ABB Başkanı Mansur Yavaş. Erzurum’un Köprüköy ilçesinde yaşanan deprem nedeniyle geçmiş olsun mesajı yayınladı. Yavaş’ın mesajı şöyle:

“Erzurum’da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremden etkilenen herkese çok geçmiş olsun. Herhangi bir kayıp haberi almamayı diliyorum.”

”UMARIM CAN KAYBI YOKTUR”
16.50: Depreme i-lişkin konuşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise: ”Bazı köylerde yıkım var. Ekiplerimizi oraya sevk ettik. Umarım c-an kaybı yoktur” açıklamasında bulunmuştur.

2 KİŞİ SAĞ ÇIKARILMIŞTIR

17.10: Erzurum Valisi Okay Memiş. Merkez üssü Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremde. Topçu Mahallesinde e-nkaz altında kalan 2 kişinin sağ çıkarıldığını bildirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.