etkisi kuvvetli olacak

Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 3 Mayıs hava durumu açıklaması geldi. Bayram dolayısıyla plan yapacak vatandaşlar tarafından hava durumu raporu merak ediliyor. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi’nde hava sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Manisa ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sağanak yağış nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI Yağışların; Manisa, Kütahya, Düzce, Bilecik, Bolu, Karabük, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Konya’nın kuzey ve batısı, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, trafikte aksamalar, yağış anında hamleli ani kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Manisa ve Kütahya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. A.KARAHİSAR °C, 19°C Parçalı çok bulutlu ve yerel sağanak yağışlı DENİZLİ °C, 22°C Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı İZMİR °C, 22°C Parçalı çok bulutlu ve yerel sağanak yağışlı MANİSA °C, 22°C Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,

yağışlar yer yer kuvvetli İL İL UYARI YAPILDI Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurt genelinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Manisa, Kütahya, Düzce, Bilecik, Bolu, Karabük, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Konya’nın kuzey ve batısı, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında bu gece saatlerinde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.