evde kalın

Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika paylaşılan hava tahminlerin göre, bu geceden itibaren İstanbul olmak üzere Trakya bölgesinde sağanak yağış görüleceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporunda İstanbul ve Trakya bölgesin için yağış uyarısında bulunuldu. Vatandaşlar sel ve su başkanları konusunda uyuraldı.

ANKA’nın haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece saatlerinde Trakya’da başlayacak sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışın, yarın sabah saatlerinden itibaren Trakya ile Çanakkale çevrelerinde; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve İstanbul’da etkili olacağını belirterek vatandaşları sel, su baskınları ve yıldırım düşmesine karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya kesimi, Kıyı Ege, Çanakkale, Afyonkarahisar, Antalya ve Isparta çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji verilerine göre, bu gece saatlerinde Trakya’da başlayacak sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, yarın sabahın ilk saatlerden itibaren Trakya ile Çanakkale çevrelerinde, zamanla Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve İstanbul), Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla çevreleri) ile Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2); Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri, İzmir’in kuzey ilçeleri ile Çanakkale’nin güney ve doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şid-detli (51-100 kilogram / metrekare) olması bekleniyor.

Açıklamada, “Kuvvetli yağışların neden olabileceği sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi. KAYNAK: ANKA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.