evinizde bulunsun

İlginç & Yaşam

Kötü kokular hayatımızın değişmeyen çilesidir. Hem evimizde, hem iş yerimizde hatta aracımızda bile peşimizi bırakmazlar. Köşede unutulmuş bir meyve poşeti, döşemenin altına akmış ve temizlenmesi imkansız gibi görünen eski bir leke gerçekten bulunduğunuz yeri acilen terk etme isteği uyandırabilir.

Bu içeriğimizde sizlere bulunduğunuz ortamın havasını değiştirecek bitkiler sunuyoruz. Bu bitkiler sayesinde eviniz ve diğer kapalı mekanlar oldukça hoş kokularla bezenecek. Ofis ve ortamlarında havayı temizlemek için kullanılan en yaygın bitkilerden biridir ve bakımı oldukça kolaydır.

Harika bir hava temizleyicidir, Ortamdaki zararlı nitrojen oksidi kendi bünyesinde toplayarak havayı arındırır. Özellikle mutfak ve banyolar için idealdir. Havadaki karbondioksitin yanında z-ehirli kimyasalları da temizleyen kurdele çiçeği özellikle formaldehit temizleyici bir bitkidir.

Havadaki hastalıkları, mikropları kendine çekerek havayı temizler. Hatta uzay yolculuklarında NASA tarafından kullanılan bu çiçek havayı çoğu za-rarlı kimyasaldan temizlediği için sıklıkla kullanılır. Bu harika papatyalar ortamdaki karbondioksiti hızlıca emerek, oksijen sağlarlar. Ayrıca hoş kokuları ortamın havasını anında değiştirir. Kurdele çiçeği gibi havadaki kimyasalları kendi bünyesine toplar ve bunun yanında havayı nemlendirmesiyle bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.