gazeteci

Gündem

Yeni Akit gazetesi yazarlarından Abdurrahman Dilipak, sal’gından dahi insanların aklını başına getirmeyeceğini söylerken “Daha beterine hazır olun” dedi. “Kurtarıcılarınız o zaman kurtarsın bakalım sizi Allah’ın gazabından.” diye yazan Dilipak, “Başkalarından önce değişmesi gereken biziz biz” diye okuyucularını uyardı.

Dilipak, bugünkü “Kimden yana olalım” başlıklı köşe yazısında “her şeyin bir imtihan olduğunu” söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Masa, kasa, nisa derken gözümüze bunları yaklaştırınca arkasında bir cenneti kaybettik. Hani biz yeryüzünde İlahi rızanın tecellisinin vesilesi olacaktık. Hani yeryüzünde Hakk namına, adalet, barış, hürriyet için c-ihad edecektik. Hani yeryüzündeki bütün mazlumlar ümmetin yetimi idi. Kardeşlerimizle ittihad, erdemli insanlar ve mazlumlarla müttefik, değer üreten ve başkalarının hak ve hukuklarına karşı tehdit oluşturmayan herkesle nimet ve külfet dengesine dayalı itilaflar gerçekleştirecektik.

sal’gın da mı aklımızı başımıza getirmeyecek. O zaman daha beterini bekleyin. Kurtarıcılarınız o zaman kurtarsın bakalım sizi Allah’ın gazabından. Gelin tövbe edelim ve arınalım. Tövbe etmeden, aklımızı ve kalbimizi temizlemeden sadece ellerimizi yıkayarak bu beladan kurtulamayız. Başkalarından önce değişmesi gereken biziz biz!”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.