gelişme

Gündem

BÜYÜKŞEN KARDEŞLER C*NA-YETİNDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşen c-na-yeti ile alakalı ilerlemeler yaşandı. Büyükşen c*nay-etinin az-mettiricisi açıklamalarda bulundu. Müge Anlı ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ uygulaması ile ekranlara geri döndü. ATV ekranlarında gene izleyici ile buluşan programda Büyükşen c*na-yeti ele alınmaya devam etti. Müge Anlı programda cinayet ile alakalı son ilerlemeleri aktardı…

KARDEŞLERLE İLGİLİ DELİL YOK

Müge Anlı, Büyükşen c*nay-eti ile alakalı programa ilk başvuran Metin-Necla Büyükşen çitinin oğulları Osman Büyükşen’i yayına çıkardı. Geçen sezonki uygulamasında cinayetin suçlularının kardeşleri bulunduğunu düşünen Osman Büyükşen; ‘C-nayetin adres karışıklığı nedeniyle bulunduğu ve kardeşlerimde şu ana kadar ci-na-yetle alakalı rastgele bir şeyin bulunmadığı söylediler.’ dedi.

İŞTE O GELİŞMELER… AKLA YETMEYEN YERLER VAR

Son ilerlemelerin sonrasında Büyükşen ikilisinin hata sonucu ö-ld-ü-rüldüğü meydana çıkmıştı. Çiftin köyünde yaşam sürdüren diğer birini -ö-l-dürmesi amacıyla tutulan kiralık katilin, evleri karıştırarak Büyükşen çiftini ö–ld-ü-rdüğü belirlenmişti.

Anlı, gene de bu belirleme ile alakalı akla yatmayan yerler bulunduğunu vurguladı. Genellikle Anlı, evlerin nasıl karıştırıldığını anlamadığını belirtti. İddialara göre Esra Taş adlı bayan Abdullah Başdemir ile eş güdümlü eski sevgilisi Hüseyin K.’nın ö-ld-ü-rülmesi amacıyla kiralık katil tutmuştu. Fakat Başdemir, kiralık k-a-tile hatalı adres vermiş ve bu yüzden k-a-til Büyükşen çiftini ö-l-d-ürdüğü düşünülüyor. Fakat Müge Anlı, Abdullah Başdemir’in evleri karıştırmasını anlamadığını vurguladı.

OLAYIN A-Z-ME-TTİRİCİSİNİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Vakaın a-z-mettiricisi bulunduğu belirti edilen ve gözaltına alınanlar arasında belirleme edilen Abdullah Başdemir’in canlı yayında ifadesi okundu. Tutuklanan beş şahıs arasında belirleme edilen Başdemir ifadesinde; Hüseyin’i ö-l-d-ürmek amacıyla bir nedeni olmadığını vu-rguladığı meydana çıktı. Abdullah Başdemir ifadesinde; ‘Biz eş güdümlü iken Hüseyin rastgele bir şekilde rahatsızlık vermedi. Hüseyin’i ö-l-d-ürmek istemem kadar mantığa aykırı bir hal olamaz. Uzaktan tanıma göre adam ö-l-d-ürmek talimatı vermekte mantığa ideal değil.

Esra problemli bir şahısydi. Çevresindeki insanlar da uyuşturucu kullanan şahıslardan oluştuğu amacıyla onların bana zarar verebileceği düşüncesiyle Esra’dan kurtulmaya çalıştım. Fakat Esra peşimi bırakmadı. Sokağa düşerim diyerek beni vicdani olarak zor hale soktu. Bunun üstüne bende kendisi ile ilgilendim. Esra’nın bu işle alakası olup olmadığını bilmiyorum. Alakası olup, kendisini kurtarmak amacıyla bana iftira atmış olabilir.’ ifadelerini kullandı.

KİRALIK K–TİL TUTTUĞUNU YALANLADI

Başdemir ifadesinin devamında olayla alakalı bir ilgisinin bulunmadığını belirtti. Başdemir; ‘. Vaka mantığa uymuyor. Kıskançlık nedeniyle Esra’nın eski sevgilisi Hüseyin’i ö-l-d-ürtmeye çalıştığım mantığa aykırıdır. Ben Hüseyin ile gittiğimiz kafeden tanışıyorum. Esra ile ayrıldıktan sonra Hüseyin ile saniyede karşılaştık. Tokalaşıp eş güdümlü sohbet ettik. Hüseyin’e karşı rastgele bir husumetim olamaz. Esra Hüseyin’den ayrıldıktan sonra benimle olmaya başladı.

Dedi. Başdemir’in beraberinde çalışan A-fgan işçiyi kiralık katil olarak tuttuğu iddia ediliyor. Cinayet amacıyla Başdemir’in beraberinde çalışan Abduhamid Uzbek adlı Afgan’a 100 bin TL verilen söyleniyor. Aynı vakitte c-i-n-ayet amacıyla de beraberinde çalışanlara değişik hatlar verildiği de iddialar arasındaydı.

Abdullah Başdemir, bu hatların normal kullanmaları amacıyla işçilere verilenni belirtti. İşçilerin iş değiştirmesi neticesinde çoban adedi azalınca hat adedinin da azaldığını ve bu sebep ile hatların kapatıldığı da belirtildi. Başdemir, anlatılan bireyin beraberinde kısa bir vakit çalıştığını ve sonra iş değiştirdiğini belirtti.

AZ-ME-T-TİRİCİNİN İFADELERİNİN ORTAYA ÇIKMASININ ARDINDAN İFADEYE RED GELDİ

Büyükşen cinayetinde yeni bir ilerleme daha oldu. C-na-yetin Az-m-ettiricisi olarak tutuklanan Abdullah Başdemir’in ifadesi meydana çıktı. Az-m-ettirici Başdemir, iddiaları kabul etmeyerek yalanladı. ifadeleri kabul etmeyen Azmettirici şu sözleri söyledi. “Biz eş güdümlü iken Hüseyin rastgele bir şekilde rahatsızlık vermedi.

Hüseyin’i ö-l-d-ür-mek istemem kadar mantığa aykırı bir hal olamaz. Uzaktan tanıma göre adam ö-l-d-ürmek talimatı vermekte mantığa ideal değil. Esra problemli bir şahısydi. Çevresindeki insanlar da uyu*tu-rucu kullanan şahıslardan oluştuğu amacıyla onların bana zarar verebileceği düşüncesiyle Esra’dan kurtulmaya çalıştım.

Fakat Esra peşimi bırakmadı. Sokağa düşerim diyerek beni vicdani olarak zor hale soktu. Bunun üstüne bende kendisi ile ilgilendim. Esra’nın bu işle alakası olup olmadığını bilmiyorum. Alakası olup, kendisini kurtarmak amacıyla bana iftira atmış olabilir.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.