göz rengi seçin

İlginç & Yaşam

Bilinçaltımız oldukça karanlık bir yerdir ve gizemini çözmek için yıllarca süren psikanalizler gerekebilir. En derin korkularımız, gizli arzularımız ve bastırılmış duygularımız psikanaliz yöntemi ile ortaya çıkar. Ancak bazı yöntemler ile kişiliğimizi ve bilinçaltımızda saklı olan sırları ortaya çıkarabiliriz.

Sizler için psikolojik ve duygusal durumunuzu belirleyecek ve nasıl bir kişiliğinizin olduğunu ortaya çıkaracak eğlenceli bir test hazırladık. Gözlerden birini seçin ve seçtiğiniz gözün ne anlama geldiğini okuyun.

Cömert bir ruhunuz var. Çok kibar, karşınızdaki ile empati kurabilen ve yeni tanıştığınız birisine kolayca ısınabilen birisiniz. Kendinizi dünyadan soyutlamak yerine hayattan tecrübe edinmenin daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz. Duygusuz bir insan olmaktansa acı ve üzüntü yaşamayı göze almışsınız. Ancak acılarınızı, üzüntülerinizi ve problemlerinizi dışarı yansıtmamak konusunda özel bir çaba harcıyorsunuz çünkü problemlerin, diğer insanlarla paylaşmak yerine özel olarak çözülmesi gerektiğini düşünüyorsunuz. Kendi sorunlarınız olmasına rağmen başka insanların sorunlarına yardımcı olmak, dertlerini dinlemek ve acılarını paylaşmak sizin en belirgin özelliğiniz.

Vicdanlı bir bireysiniz. Kendinizi dürüst, adaletli ve doğru olan şeyi yapmaya çalışan birisi olarak görüyorsunuz. Bu özelliğiniz hayattaki en önemli değerlerinizden birisi ve hayatınız boyunca bu özelliğinizi korumaya niyetlisiniz. Karşınızdaki insanda bıraktığınız ilk izlenim mükemmel olmalı ve kendinizi oldukça rahat ifade edebilmelisiniz. Aynı zamanda başkalarının hayatlarında güzel etkiler bırakmanın hayatınızı güzelleştireceğine inanıyorsunuz. Çevrenizde mutsuzluk ve adaletsizlik görmeye dayanamıyorsunuz ve elinizden geldiğince düzeltmeye çalışıyorsunuz.

Geçmişinizde tıkılıp kalmışsınız. İçinizde bir yerde kapana kısılmış hissediyorsunuz ancak bunun gerçek nedenini tam olarak bilemiyorsunuz. Çok vahşi ve geçmişinizde yaptıklarınızdan pişmanlık duyan birisiniz ve geçmişte yaşadıklarınız sizi hala etkiliyor. Hayatınızın bir çeşit lanet ve ironik bir şaka olduğu hissini bir türlü üzerinizden atamıyorsunuz. Yine de bütün bu olumsuzluklara rağmen güçlü bir kişiliğiniz var ve günlük hayatta karşınıza çıkan en küçük olumlu şeyler hayata tutunmanıza yardımcı oluyor. Bu karanlık duygularınızı kimseyle paylaşmıyorsunuz ve bu hislerinizle kendi başınıza baş etmeyi öğrenmeye çalışıyorsunuz. Ne kadar incinirseniz incinin, bunu hep içinizde saklı tutuyorsunuz.

Felsefi bir kişiliğiniz var. Gözlem yapmayı ve küçük detayları analiz etmeyi seviyorsunuz. Çevrenizde yaşananları anlamlandırmak için kelimeleri ve görüntüleri dikkatlice inceliyorsunuz. Her cümle sizin için bir bulmacanın parçası gibi ve bu parçaları birleştirerek gerçeğe ulaşmaya çalışıyorsunuz. Fazla düşünen ve fazla analiz yapan birisiniz. Bu şekilde çevrenizde olan bitenin gerçek anlamını çıkarabiliyorsunuz. Kendi düşüncelerinizde kolayca kaybolabiliyorsunuz ve bu da bakış açınızın bulanıklaşmasına yol açabiliyor. Eylemlerinizi her zaman “doğru” ya da “yanlış” şeklinde tanımlayamıyorsunuz. Ancak etrafınızdakilere de bu kararsızlığını göstermek istemediğinizden özgüveniniz çok yüksekmiş gibi davranıyorsunuz.

Gizemli bir yapınız var. Kişilik olarak kendinizi henüz keşfetmemişsiniz ancak emin olduğunuz bir şey var: etiketlerden hoşlanmıyorsunuz kendinizi dar kalıplara sığdırmaktan nefret ediyorsunuz. Aykırılıklardan hoşlanıyorsunuz ve hisleriniz, en basit şeylerden bile etkilenebiliyor. Bütün bunlarla beraber, duygularınızı çevrenizdeki insanlarla paylaşmıyor ve onların sizi dar kalıplara sığdırmasından hoşlanmıyorsunuz. İyi bir izleyicisiniz, olayların etkilerini görmeyi ve gözlem yapmayı seviyorsunuz ve en önemlisi, kendi fikrinizi ifade etmeden önce diğer insanları dinlemeyi ve izlemeyi tercih ediyorsunuz. Sadece doğruluğundan emin olduğunuz şeyleri konuşuyorsunuz.

Duyarlı ve nazik bir kişisiniz. Çevrenizdeki olayları gözlemlemekten hoşlanan bir yapınız var. Hayattaki amacınızın farkındasınız ve çevrenizdeki her şey hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz çünkü insanların yüzlerine bakarak ruh hallerini kolayca anlayabiliyorsunuz. Derin ve güçlü duygularınız var ve bazen en önemsiz bir şey bile sizi etkileyebiliyor. Hassas ve kırılgan yapınızı etrafınızdakilere göstermekten çekinmiyorsunuz çünkü insanlardan saklayacak hiç bir şeyiniz olmadığına inanıyorsunuz.

A-teşli bir kişiliğiniz var. Çok enerjik, güçlü ve tutkulu bir yapıya sahipsiniz. Güçlü ve çevrenizi etkileyen bu yapınız sayesinde insanlar sizden kolayca etkileniyor ve kendinizi ifade etme şeklinize hayran kalıyor. Ayrıca bu güçlü kişiliğiniz yüzünden sevginizi ve nefretinizi en uç kısımlarda yaşıyorsunuz. Sizin için ya siyah var ya da beyaz; gri bir seçenek değil. Güçlü görüşlere sahipsiniz ve kararlarınız çok kolayca verebiliyorsunuz. Derinlerde bir yerde endişeli kişiliğiniz saklı ancak bunu çevrenizdeki insanlara göstermekten hoşlanmıyorsunuz çünkü bu özelliğinizin size karşı kullanılabileceğini düşünüyorsunuz.

Eksantrik birisiniz. Alışılmadık ilgileri, hobileri, ve hareketleri olan bir insansınız. “Eşsiz” kelimesi tam olarak sizi ifade ediyor. Çevrenizdeki insanlar tarafından tuhaf olarak algılanıyorsunuz ancak başka insanların ne düşündüğü sizi hiç rahatsız etmiyor. Kuralları umursamıyor ve statükoyu dikkate almıyorsunuz. İşlerinizi kendi yönteminiz ile hallediyorsunuz çünkü içgüdülerinize her şeyden çok güveniyorsunuz. Çevrenizdeki insanlara sahip olduğunuz özellikleri göstermekten çekinmiyorsunuz çünkü kimseden saklayacak bir şeyiniz olmadığını ve sizi yargılayan insanların düşüncelerinin sizin için önemsiz olduğunu çevrenize göstermek istiyorsunuz.

Yaşam dolu ve dışa dönük birisiniz. Enerjik, dışa dönük ve duygusal olarak açık bir insansınız. Liderlik yönünüz oldukça güçlü. Karizmatik, tutkulu ve ahlaklısınız. Size ihtiyaç duyulduğunda hemen yardıma koşarsınız ve dertli birisine ne söyleyeceğinizi bilirsiniz. Harika bir kariyeriniz ve aileniz var ancak buna rağmen üzüntüye yabancı birisi değilsiniz. Hisleriniz hakkında konuşmayı seversiniz çünkü konuşmazsanız daha çok üzüleceğinizi düşünürsünüz. Size kötü davranılsa bile insanlar hakkında en olumlu şeyleri düşünmeye çalışırsınız. kaynak:bilgecafe.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.