Gülsüm Öğretmen

Magazin

Gönül Dağı dizisinin Gülsüm Öğretmeni meğer karşımıza o dizide de çıkmış Sıcak hikayesi ve yetenekli oyuncu kadrosu ile her cumartesi günü evlere konuk olan TRT yapımı dizi Gönül Dağı’nın Gülsüm Öğretmeni daha önce herkesin bildiği bir dizide oynamış.

TRT’nin sevilen dizilerinden birisi olan Gönül Dağı dizisinde Dilek karakterinin annesini canlandıran Gülsüm Öğretmen bakım kim çıktı! Daha önce senelerce ekranlarda oynayan başarılı oyuncunun o dizide de oynadığını öğrenince çok şaşıracaksınız. Ulviye Karaca çok bilinen dizilerde rol aldı  Ekranların en sevilen dizilerinden birisi olan Gönül Dağı içinde barındırdığı güçlü oyuncu kadrosuyla her cumartesi en çok izlenen dizilerden birisi oluyor. Sıcak bir hikaye barındıran dizinin başrollerini Berk Atan, Gülsim Ali, Ecem Özkaya, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Hazal Çağlar ve Nazlı Pınar Kaya gibi isimler dolduruyor.

Genç ve yetenekli isimlerin bir arada olduğu dizideki Gülsüm Öğretmen karakterini canlandıran o ismi eminiz ki daha önce duydunuz. Dizide Delik’in annesini canlandıran Gülsüm Öğretmeni canlandıran kişi Ulviye Karaca. İşte Ulviye Karaca’nın daha önce de oynadığı diziler!  Ulviye Karaca,1968 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Devlet tiyatrosunda görev almaktadır. Yazıp yönettiği ve oynadığı bir çok tiyatro oyunu vardır. Beni Affet dizisi ile televizyon dünyasına adım atmıştır. Dizide Zühre karakterini canlandırmıştır.Atv ekranlarında yayınlanan Gençliğim Eyvah dizisinde Zekeriya’nın eşi Nuriye karakterine hayat vermiştir.

TRT 1 ekranlarının sevilen Gönül Dağı adlı dizisinde,Gülsim Ali İlhan’ın canlandırdığı Dilek karakterinin annesi Gülsüm Öğretmen rolüne hayat vermektedir.  Gençliğim Eyvah” dizisinin sevilen oyuncusu Ulviye Karaca kimdir? Ulviye Karaca kaç yaşında? Ulviye Karaca aslen neleri? Ulviye Karaca dizileri neler? Ulviye Karaca filmleri neler? Ulviye Karaca hangi burç? Ulviye Karaca hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda yazdık. Ulviye Karaca 1 Mart 1968 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Ankaralı olan başarılı oyuncu Ulviye Karaca, Koç burcudur. Ulviye Karaca eğitim hayatını Ankara’da tamamlamıştır.

Liseden mevzun olduktan sonra “ Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü”nü kazanan Ulviye Karaca okuldan başarıyla mevzun olmuştur. Ankara’da çeşitli oyunlarda sahne alan Ulviye Karaca Devlet Tiyatrosu sanatçısıdır. Yazıp yönettiği ve oynadığı birçok tiyatro oyunu bulunmaktadır. Ekran karşısına ilk kez “Beni Affet” dizisiyle geçen Ulviye Karaca, canlandırdığı “Zühre Kozan” karakteriyle beğeni toplamıştır. Ulviye Karaca şimdi ATV ekranlarında yayımlanan ” Gençliğim Eyvah” dizisinde Nuriye Bozoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Ulviye Karaca Dizileri  2020 – Gençliğim Eyvah  2018 – Beni Affet  Başrollerini Berk Atan ve Gülsim Ali’nin paylaştığı Gönül Dağı dizisinde hayat verdiği ‘Gülsüm Öğretmen’ karakteriyle kalplere taht kuran usta oyuncu Ulviye Karaca bakın kim çıktı.   TRT 1’in izlenme rekorları kıran dizisi Gönül Dağı’nda Gülsüm’e hayat veren ünlü oyuncu Ulviye Karaca, meğer Türkiye’nin en uzun soluklu dizilerinden birinde 8 sezon boyunca karşımıza çıkmış…  1968 yılında Ankara’da doğan Ulviye Karaca, Ankara Üniversitesi’nde Tiyatro eğitimi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.