güzel isim

Gündem

5 Aylık hamileyken kocasının ş.ehit haberini aldı. Ş.ehidimiz kağıda yazmış saklamış eğer ki ş.ehit olursam oğluma bu ismi verin diye.. Ş.ehit Eşinin Oğluna Verdiği İsmi Duyanların Boğazı Düğümleniyor işte o isim Şırnak’ta 25 Nisan’da P-K-Klı deröris-tlerin tu-zakladığı el yapımı pa’tlayı-cı-nın infilak etmesi sonucu şe’hit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Sadık Akın’ın eşi, dünyaya bir adam çocuğu getirdi. Getirmiş olduğu çocuğuna verdiği isim ise görenlerin boğazcaını düğümledi.

Meğerse şe’hidimiz eşine bir mektup yazarak şe’hid olursa evladına hangi isimi vermesi icap ettiğini not olarak bırakmış.
25 Nisan’da Şırnak’ta şe’hit olan eşinin vasiyetini açıklayan Şenay Akın, “allah çocuğuma uzun ömür versin. Minimumından ocağım kapanmadı. Kimse ocağımı söndüremedi. Vatan sağ olsun.” dedi.

Şırnak’ta 25 Nisan’da P-K-Knın tuzakladığı el yapımı infilak etmesi sonucu şe’hit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Sadık Akın’ın eşi Şenay Akın, dün, Manisa’daki özel bir hastanede erkek çocuk dünyaya getirdi.

VASİYET BIRAKMIŞ

P-KKlıların tuzakladığı el yapımı pa’tla-yıcının infilak etmesi sonucu şe’hit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Sadık Akın’ın eşine verdiği vasiyet yürekleri burktu.

Oğluna ş-ehit eşinin adını veren Akın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 aylık hamileyken eşinin şe’hit haberini almış olduğunı söylemiş oldu. Eşinin, “Yaşarsam oğlumun adı Mustafa Kemal olacak, eğer bigün şe’hit olursam ona benim ismimi verin” vasiyetinde bulunduğunu hatırlatan Akın, kocasının, şe’hit olmadan bir hafta önce ö-lümle ilgili mevzuşmalar icra ettiğinı anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.