güzel sesli sanatçımızın

Magazin

Türkücü Zara, gözlerden uzak tuttuğu kızı Nur’un resmini ilk defa paylaştı. Paylaşım kısa bir süre içinde yüzbinlerce beğeni ve yorum aldı. Yeni şarkısı için imajını değiştiren şarkıcı Zara, 8 yaşında giren kızı Nurun resmini ilk kez paylaştı. Ünlü şarkıcı paylaşıma, “Nice Yıllara Nurum… Yüce Rabbimin Hediyesi… Kendini bildiğin, bulduğun, olduğun şahane günlerin olsun” notunu düştü.

Çocuk yaşta şöhret olan isimlerden Zara, yeni çıkardığı albümüyle yine gündemde. Yeni albüm için yeni imaja bürünen ünlü isim, senelerdir gözlerden uzak tuttuğu kızı Nur’u da ilk defa görücüye çıkarttı.

PAYLAŞIMA DÜŞTÜĞÜ NOT DUYGULANDIRDI Ünlü şarkıcı dün 8 yaşına basan kızının resmini ilk kez paylaşarak, “Nice Yıllara Nurum… Yüce Rabbimin Hediyesi… Kendini bildiğin, bulduğun, olduğun şahane günlerin olsun” notunu düştü.

ÜNLÜ İSİMLER DE PAYLAŞIMA YORUM YAPTI Zara’nın paylaşımına kısa bir süre içinde binlerce beğeni geldi. Seray Sever, Kubat, Yonca Lodi ve Didem Arslan gibi ünlü isimlerin de paylaşıma yorum yaptı.

ZARA (NEŞE YILMAZ) KİMDİR? Zara, 15 Ocak 1976’da Üsküdar, İstanbul’da doğdu. Asıl adı Neşe Yılmaz’dır Aslen Adıyamanlı olan şarkıcı sahne adı ile çocukluk senelerinde “Neşecik” adıyla sekiz albüm çıkardı. senesinde Milliyet gazetesinin açmış olduğu Liselerarası Müzik ve Halk Oyunları yarışmasında “Türk Halk Müziği Bayan Solist” dalında Türkiye birincisi olan Zara, aynı yarışmaya 1993 senesinde katılarak tekrar birincilik kazandı. Yüksek eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. 1996 senesinde TRT’nin açmış olduğu “Yetişmiş Ses Sanatçısı” sınavını kazanarak “TRT Türk Halk Müziği Akitli Ses Sanatçısı” unvanıyla göreve başladı. 1997 senesinde Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Yunus Emre Müzikali” nde Amber rolüyle oyuncu ve solist olarak görev aldı. 1998 senesinde 15 aylık çalışmanın ürünü olarak, Zara adıyla ilk albümü olan Avuntu piyasaya sürüldü. Aynı yıl Atıf Yılmaz’ın yönetmenliğinde “Eylül Fırtınası” isimli ilk uzun metraj filminde Tarık Akan ile başrolü paylaştı.

İlk albümünün yankıları uzun süre devam etmekte olan Zara, 2000 de Boyut adlı ikinci albümünü çıkardı. Albümünde icra ettiği tüm türkülere klip çekerek VCD ortamında dağıtıldı. 2001 senesinde Osman Sınav’ın yönettiği Deli Yürek: Bumerang Cehennemi sinema filminde oyunculuk performansı ile dikkat çekti. 2002’de üçüncü albümü Misafir’i; 2003 senesinde ise 27 eserden oluşan 2 disklik Özlenenler albümünü piyasaya sürdü. Özlenenler’in birinci albümünde Zara, müzik severlere ilk defa Türk Sanat Müziği okuyarak sürpriz yaptı. İkinci diskte ise eski Türk filmlerinin şarkılarını seslendirerek tanıdık melodileri sandıktan çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.