harika ailesi

Magazin

Barış Falay, 1972 doğumludur. Kameralar karşısına ilk kez 1995 yılında yayınlanan Çiçek Taksi dizisiyle geçen Barış Falay hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde… Barış Falay nereli ve kaç yaşında?

Ezel dizisinde hayat verdiği Kerpeten Ali karakteriyle akıllara kazınan ve son olarak Paramparça dizisinde rol alan Barış Falay hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde sizler için derledik. Barış Falay kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, oynadığı diziler ve filmler.. BARIŞ FALAY KİMDİR? Barış Falay, 9 Nisan 1972 tarihinde Balıkesir Edremit’te dünyaya gelmiştir.

Babasının memuriyeti dolayasıyla pek çok il gezen Barış Falay, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Çeşitli özel tiyatrolarda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda 2 yıl çalıştıktan sonra, 1997 yılında kuruluş sınavıyla beraber İzmit Şehir Tiyatrosu sanatçısı oldu. Oyuncu Esra Ronabar ile 7 Temmuz 2006 tarihinde evlenenen Barış Falay’ın Rüzgar Mavi (d.2009) adında bir oğlu vardır.

Hamlet” ile başlayan tiyatro hayatı, Üç Kuruşluk Opera, Misafir, Kamyon, Roberto Zucc, Kırmızı Yorgunları, Az-izname, Barış Bahar Noktası, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Karar Kimin, ve daha birçok oyunda oynayarak devam etti. Kameralar karşısına ilk kez Çiçek Taksi dizisiyle geçen Barış Falay, Ezel dizisinde canlandırdığı K-e-rpeten Ali karakteriyle Magazinciler Derneği tarafından en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.