harika doğal yöntem

Sağlık

Bu haberimizde sizlere gribi hemen kesecek hatta bir daha kolay kolay grip olmamanıza yardım edecek, hepsi birbirinden etkili 3 doğal yöntemden bahsedeceğiz.

Sağlık uzmanı Luke Coutinho, son Instagram gönderisinde soğanın çeşitli sağlık yararlarını paylaştı. Sağlık uzmanına göre soğan soğuk algınlığı, öksürük, yüksek ateş, boğaz ağrısını iyileştirebilir ve bağışıklığı artırabilir.

Mutfaklarımızda daima soğan var çünkü nerdeyse tüm yemeklerimiz onlarsız eksik. Ancak, soğanların yemeklerin aromalarını geliştirmenin beraberinde sağlığınız için çok daha fazlasını yaptığını biliyor muydunuz?

Gribi Bitiren Soğan Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır?
Gribe iyi gelen soğan suyu kürümüz için 1 adet küçük boy kuru soğanı kabuklarını soyarak ikiye bölüyoruz. İkiye böldüğümüz soğanın bir parçasını alarak rendenin ufak bölümü ile rendeleyerek soğanın suyunu çıkarıyoruz. 1 Çay kaşığı kadar soğan suyu yeterli olacaktır. Soğan suyunun içerisinde hiçbir lif veya soğan parçasının olmamasına dikkat ediyoruz.

Elde ettiğimiz soğan suyundan 2 veya 3’er damla önce sağ burun deliğimize sonra da sol burun deliğimize damlatıyoruz. Bu uygulamanın ardından grip mikrobunun adeta bir anda yok olduğunu göz yaşı biçiminde vücudunuzdan atıldığını hissedeceksiniz. Grip için soğan suyu uygulamasını 1 kez yapmak genelde yeterli oluyor. Gribal enfeksiyonun ağrılığına göre sabah ve akşam olmak üzere 2 kez yapabilirsiniz.

Grip İçin Sirke Uygulaması
Genişçe bir tavanın içine bir miktar sirke dökerek ocağın üzerine kaynamaya bırakıyoruz. Kaynayan sirke buharını iyice genzimize çekiyoruz. Yüzümüz, gözlerimiz, kulaklarımız ve burun deliklerimizde sirke buharının iyice ulaştığından emin oluncaya kadar bekliyoruz. Bu işlemin sonunda kaynamış sirkeden 1 tatlı kaşığı içiyoruz. Sirke ile yapılan bu uygulama da gribal enfeksiyonun bünyemizden uzaklaşmasına yardım edecektir.

Grip İçin Süt ve Sarımsak Karışımı
1 bardak sütü ufak bir cezveye boşaltıyoruz. 4-5 diş sarımsağı bıçağın yan yüzeyi ile e-z-erek aromasının iyice çıkmasını sağlamaktayız. Ardından kabuklarını ayıkladığımız sarımsakları sütün içine doğruyoruz. Süt ve sarımsaklarımızı 10 dakika boyunca kısık ateşte ağır ağır kaynatıyoruz. Ardından hafif ılındıktan sonra içiyoruz.

Bu üç yöntemi birden denediğinizde gribal en-feksiyonunuz ne kadar a-ğır olursa olsun hastalığınızın hafiflediğini hatta geçtiğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.