hazırlıklarınızı yapın dedi

Gündem

Bakan Erken Emeklilik Müjdesi Verdi Bakan’dan müjde az önce geldi.. Herkes bu haberi bekliyordu.. Erken emekli olabileceksiniz.. Emekli aylıklarına bile etki edecek.. İşte gelen müjde.. SON DAKİKA! ERKEN EMEKLİLİK MÜJDESİ GELDİ.. Bakan Az Önce Açıkladı.. Hemen Başvurun.. Ayrıntılar Haberin Devamındadır…

Herkes bu haberi bekliyordu. Bakan Erken Emeklilik Müjdesi Verdi Son dakika! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin, “Önümüzdeki hafta Memur-Sen masada olacak. Orada 3600 ek göstergeyi müzakere edeceğiz. En adil bir şekilde düzenleyeceğiz.” sözlerine yer verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Eğitim-Bir-Sen’in kuruluşunun 30. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Vefa Buluşmasında konuştu. Bilgin, burada memurların dört gözle beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili de bilgilendirmede bulundu.

“EN ADİL ŞEKİLDE DÜZENLEYECEĞİZ” Önümüzdeki hafta müzakerelerin başlayacağını belirten Bilgin, “Önümüzdeki hafta Memur-Sen masada olacak. Orada 3600 ek göstergeyi müzakere edeceğiz. En adil bir şekilde düzenleyeceğiz.” dedi. MAYISTA MECLİS’TE OLACAK Bakan Bilgin daha önce yaptığı açıklamada 3600 ek göstergenin mayısta Meclis’te olacağını söylemişti. Ocak ayında yaptığı konuşmada, düzenlemedeki son durumu değerlendiren Bilgin, “Diğer bakanlıklarla çalışmalarımızı başlattık, bitireceğiz. Düzenleme mayısta Meclis’te olacak. Kurumlar arası görüşme, teknik çalışma yapılıyor. Şubatta buna ilişkin bir açıklama yapılabilir” ifadelerini konuşmuştu.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR? Memurların maaşları, emekli olurken alacakları ikramiyeleri ve emekli aylıkları hesaplanırken çeşitli göstergeler kullanılıyor. 2200 altı, 2200 ve 3000 gibi ek göstergeler üzerinden hesaplanan bu ücretlere tabi meslek grupları, 3600 ek gösterge çalışmasıyla genişleyecek. Bu mesleklerin çoğunluğunu öğretmenler, hemşireler, polisler ve din çalışanları oluşturuyor. Memurların yaklaşık yüzde 80’inin göstergelerinin ise halen 3600’ün altında olduğu biliniyor.

3600 EK GÖSTERGE MAAŞLARI NASIL ETKİLEYECEK? Ek göstergelerin 3600’lere çıkması durumunda sadece emeklilik ikramiyesinde 25 bin liraya yakın bir artış bekleniyor. Ayrıca, brüt maaşlarında 100 liranın üstünde yükseliş olacak. Emekli aylıklarında ise 800 lira civarında artış öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.