henüz çok genç

Gündem

Daha yaşı çok gençti. Hastanede tedavi altındaydı. Ama maalesef kurtarılamadı ve yaşama gözlerini yumdu. Türkiye Gazetesi yazarı ve İhlas Medya Grubu Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, yaklaşık bir yıldır tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Yaşar’ın ölümü büyük üzüntüyle karşılandı.

1 Haziran 1970 yılında Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde doğan Batuhan Yaşar, yüksek öğretimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Gazeteciliğe 1988 yılında Türkiye Gazetesinde başladı.

1994 yılına kadar muhabirlik yaptı. Daha sonra 1998 yıllına kadar University of Westminster’de dil ve ekonomi eğitimi aldı. Aynı yıllarda TGRT ve Türkiye Gazetesi’nin Londra muhabiri olarak görev yaptı. 1998’de tekrar Ankara’ya döndü ve TGRT’de diplomasi ve savunma muhabiri olarak çalıştı. 2000 yılında TGRT Ankara Haber Müdürlüğü görevine getirildi.

 

Aynı yıldan itibaren Neler Oluyor programını hazırlayıp sunmaya başladı. 2007 Yılında İHA Ankara Temsilciliği, 2011 yılında da TGRT Ankara Temsilciliği görevlerine getirildi. Yaşar, 2018’den bu yana da İhlas Medya Ankara Temsilciliği görevini yapıyordu.

15 TEMMUZ’DA YAYINCILIK DERSİ VERDİ
15 Temmuz 2016’daki F-TÖ’nün hain darbe girişimi sırasında stüdyodan yaptığı yayında “Ö-le-ce-ksek bugün ö-le-lim” diyerek halkı darbeye karşı direnmeye çağıran Yaşar, meslek hayatı boyunca bir çok ödüle layık görüldü. Oldukça samimi ve mütevazi bir kişiliğe sahip olan Yaşar, çalışanlarının sorunlarıyla yakından ilgileniyordu. Yaşar mesai arkadaşları tarafından bir yöneticiden çok ağabey olarak görülüyordu.

A-C-I HABER SONRASI BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batuhan Yaşar’ın vefat haberi sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet, makamı âli olsun İnşAllah” ifadelerini kullandı.

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise “Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşAllah” mesajını paylaştı.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, “İhlas Medya Grubu Ankara Temsilcisi, değerli gazeteci Batuhan Yaşar’a Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve basın camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

Prag Büyükelçisi, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ise yaptığı paylaşımda İhlas Holding ailesine başsağlığı dileyip, “Güzel yürekli kardeşim mekanın cennet olsun… Ankara temsilcisi Batuhan Yaşar kardeşimiz uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek genç yaşta vefat etti. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın. El Fatiha…” dedi.

Türkiye Gazetesi yazarı, TGRT Haber sunucusu Cem Küçük ise meslektaşına “Sevgili dostum, arkadaşımız, grubumuzun Ankara temsilcisi Batuhan Yaşar vefat etti. Gerçekten çok üzgünüz” sözleriyle veda etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.