hepsi bir anda geliyor

Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden çok ciddi uyarı geldi! Yağmur, dolu ve fırtına aynı anda geliyor! Bu günlerde bu iller hazırlıklı olsun! Araçların üzeri kapatılsın evden hazırlıksız çıkılmasın..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Doğu Karadeniz için önemli bir uyarı yapıldı. Yapılan değerlendirmelere göre Doğu Akdeniz’deki 4 ilde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteoroloji vatandaşları kuvvetli yağış sebebiyle meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım ve dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı da uyardı.

Yurdun farklı bölgelerinde kuvvetli sağanak yağışlar meydana gelmeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son uyarı ise Doğu Karadeniz için oldu. Buna göre Doğu Karadeniz’deki 4 ilin belirli bölgelerinde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış gerçekleşmesi bekleniyor. Vatandaşların da sağanak kaynaklı oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olması gerekiyor.
GİRESUN, ARTVİN, TRABZON VE RİZE’DE…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Doğu Karadeniz’de halen devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanağın, yarın sabah ilk saatlerden itibaren etkisini artırarak, Giresun’un doğusu, Artvin’in kıyı kesimleri, Trabzon’un doğu ve batı ilçeleri ile Rize çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
VATANDAŞLARA ÖNEMLİ UYARI
Kuvvetli sağanak nedeniyle yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. (kaynak https://web.aktuel34.net/)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.