Hepsi birden geliyor

Gündem

Meteorolojiden yapılan son dakika uyarılarına göre İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde bugün gök gürültülü kuvvetli yağışlar görülecek. Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı’nın zirvesinde kara dönüştü. İşte detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu raporunu açıkladı. Buna göre; (22 – 28 Ağustos 2021) Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, güney kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden İstanbul dahil 10 il için ‘çok kuvvetli vuracak’ uyarısı geldi! İlk kar yağdı

Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu Bölgesi’nin bazı kesimleri ile İstanbul ve çevre illerde bugün gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Meteorolojiden İstanbul dahil 10 il için ‘çok kuvvetli vuracak’ uyarısı geldi! İlk kar yağdı

Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında olacağı bölgede, parçalı ve az bulutlu hava tahmin ediliyor. Sabah saatlerinden sonra İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli ve Yalova çevreleri, öğle saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevreleri, gece saatlerinden itibaren ise İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’nın kuzey kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 kilometre/saat) eseceği tahmin ediliyor. Ege Denizi açıklarında ise fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Pazartesi günü hava nasıl olacak?

Pazartesi günü yağışların Marmara ve çevresinde etkisini sürdürmesi bekleniyor. Karadeniz’in doğusu da yağış almaya devam edecek.

Salı günü yağış etkisini kaybediyor

Salı günü yağışlar Marmara Bölgesi’ni terk edecek. İstanbul’da en yüksek sıcaklık 30 en düşük sıcaklık ise 23 derece olarak ölçülecek. Doğu Karadeniz’de ise yağışlar devam ediyor.

Türkiye’nin çatısına kar yağdı

5 bin 137 metre yüksekliğiyle “Türkiye’nin çatısı” olarak anılan Ağrı Dağı’nın zirvesinden yaklaşık 3 bin 500 metresine kadar olan bölüm beyaza büründü.

Genelde Türkiye’de karın ilk yağdığı nokta Ağrı Dağı. Buraya kar yağması bölgede kışın habercisi olarak kabul ediliyor. Yöre halkı, Ağrı Dağı’na kar yağmasının ardından kış mevsimi için hazırlık yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.