hepsine çare

Sağlık

ME-NAPOZDAN VE TÜM KA-DIN HASTALIKLARINDAN KURTARAN BİTKİ
İbrahim Saraçoğlu testere dişli aslan pençesi otunu kadınların bitkisi olarak tanımlıyor. Aslan pençesi otu bayanların rahimleri için yaratılmış gibi şifa doludur. Aynı yakı otunun erkeklerdeki prostat sorununa çare olması gibi..

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu testere dişli aslan pençesi otu ile hazırlanan mucizevi bir kür tarifini paylaştı. Yazımızda sizlere aslan pençesi kürü nasıl yapılır, faydaları nelerdir, hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır ve merak edilenleri yanıtladık…

Aslan pençesi otu; Prostat, rahim, meme ve l-enf bezi kanserine karşı koruyucudur. Bu ka-nser türlerinin başlangıç dönemlerinde teda-vi edici ve önleyicidir. İleri safhalarında da kanseri ya-vaşlatıcı ve büyümesini en-gelleyicidir.
Bu bitki testere dişli ve düz yapraklı olmak üzere 2’ye ayrılır. İbrahim Saraçoğlu hocamız aslan pençesi kürü hazırlamak için testere dişli olan türünü kullanmamızı öneriyor.

Hormon Düzenleyici Şifalı Bitki; Testere Dişli Aslanpençesi…
Regl dönemlerinde düzensizlik yaşayan kadınların mutlaka aslan pençesi otunu kullanması gerekir. İşte aslan pençesi kürünün yapılışı;
A-det Düzensizliğine ve Tüylenme Sorununa Karşı Aslan Pençesi Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Kaynamakta olan 1 su bardağı klorsuz suyun içine 3-4 gram yani ortalama 1 tatlı kaşığı kadar kurutulmuş testere dişli aslan pençesi atalım. (aslan pençesi kurusu)
Yaklaşık 10 dakika kısık ateşte kaynatalım.
Bu şekilde 10 dakika kaynattıktan sonra ocağı altını kapatalım ve soğumaya bırakalım.
Ilık bir sıcaklığa gelince süzerek içmeye hazır hale getirelim.
Aslan Pençesi Kürü Nasıl Uygulanır?

Hazırladığınız bu suyu günde 1 su bardağı olmak üzere 30 gün boyunca ara vermeden için. 30 günün sonunda 1 hafta ara verin. Ara verdikten sonra tekrar 30 gün boyunca aynı şekilde bu kürü hazırlayarak için. 67 günün sonunda kürü sonlandırın.(30 gün içilir + 7 gün ara verilir + 30 gün içilir)
Teste dişli aslan pençesi kürü ne zaman, günün hangi saatinde içilmelidir? Aslan pençesi kürü sabah kahvaltıdan 2 saat sonra ya da öğleden sonra aç karnına içilmelidir. Günde en fazla 1 su bardağı içilir.
Bu kürü her gün taze olarak hazırlamanız gerekiyor.
F-SH Hor-munu nasıl düşürülür?

F-SH yüksekliğine karşı testere dişli aslan pençesi kürü; Özellikle otuzlu yaşlardaki kadınların a-det dönemlerinin 3. gününde yaptırdıkları ta-hlillerde FSH değerinin yüksek olduğu görülebiliyor. Bu da kadınlarda “menopoza girdim” korkusu meydana getirerek bunalıma kadar gidebiliyor.
Te-stere dişli Aslan pençesi F-SH değeri yükselen kadınlara yardımcıdır. İbrahim Saraçoğlu hocamızın verdiği kürü uygulayarak F-SH değerinin yükselmesini de önleyebilirsiniz.
Ayrıca Prof. Saraçoğlu; a-det döneminde a-şırı k-an k-aybı olduğunda veya adetleri normalden uzun sürdüğünde de bu bitkiyi tavsiye ediyor.
Peki bu bitkiyi güçlü kılan özelliği nedir? Testere dişli aslan pençesinin içeriğinde p-hlobaphen etkin maddesi vardır. Bu madde aslan pençesini bu kadar güçlü yapıyor.

Aslan Pençesinin Faydaları;
Prostat, rahim, lenf bezi ve meme ka-nserine karşı korur ve tedavi eder.
Me-nopoza girmiş kadınların gerg-inlik, terleme, stres ve hormonsal sorunlarına karşı faydalıdır.
A-det dönemini düzene sokar. A-şırı k-an-amayı ve uzun süren re-gl dönemini düzeltir.
Pr-ostat büyümesini engeller. Ho-rmonları dengeler.

Menopoza Giren Kadınlara Aslan Pençesinin Faydaları
Menopoza karşı bitkisel te-davi olarak mutlaka aslan pençesi otunu kullanın. Menopoz dönemindeki tüm sıkıntıların azalmasına yardımcı olur. Bu bitki resmen kadınsal hastalıklar için yaratılmıştır. Her türlü ka-dınsal hastalıklarında bu mucize bitki kullanılabilir.
İsterseniz bildiğiniz şekliye çayını yaparak tüketebilirsiniz, isterseniz de İbrahim Saraçoğlu tarifine göre kür şeklinde hazırlayarak tüketebilirsiniz.
Kaynak : https://www.organikgunler.com/testere-disli-aslan-pencesi-kur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.