her filmini izledik

Gündem

Yeşilçam’da yaprak dökümü sürüyor. Sinemanın dev ismi Fatma Girik’in ardından, bu kez de Diler Saraç yaşamını yitirdi. Saraç bir süredir karaciğer k-nseri t-edavisi görüyordu.

Türk sinemasında anne rollerine hayat veren Diler Saraç h-ayatını k-aybetti.
Türk sinemasında yaprak dökümü sürüyor. Sinemanın dev ismi Fatma Girik’in ardından bu kez de filmlerde ‘anne’ rolüne hayat veren Yeşilçam emekçisi Diler Saraç h-ayatını kaybetti. Saraç bir süredir karaciğer k-nseri t-edavisi görüyordu.

V-EFAT HABERİNİ K-IZI DUYURDU
Saraç’ın ve-fat haberini k-ızı Flora Trakyalıdan sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

Canım annem Diler Saraç’ı biraz önce kaybettik… Tanıyan ve seven herkesin başı sağolsun.. YEŞİLÇAM EMEKÇİSİ Diler Saraç, 1937 yılında İzmir’de doğdu. Karşıyaka Lisesi orta kısmını bitirdi. 1962 yılında Ses Dergisi’nin Artist Yarışması’na katılarak oyunculuğa katıldı. Aşka Karşı Gelinmez filmiyle sinemaya geçti. Pisi Pisi (1975) filmindeki rolüyle 13. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yardımcı K-adın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Kısmetin En Güzeli, Acı Aşk, Çocuk Hırsızı Cafer gibi filmler başta olmak üzere 200’den fazla film ve TV dizisinde rol aldı. Son olarak 2007 yılında Sana Mecburum adlı dizide oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.