hergün birtane

Sağlık

Sarımsağın şifalı özellikleri binlerce yıldır doğal tı-bbın bir parçası olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Sarımsak, oldukça etkili bir şekilde en-feksiyon ve hastalıklarla savaşan an-tioksidan gibi güçlü bir ant-ibiyo-tiktir.

Sarımsağın şifalı özellikleri binlerce yıldır doğal tı-bbın bir parçası olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Sarımsak, oldukça etkili bir şekilde en-feksiyon ve hastalıklarla savaşan an-tioksidan gibi güçlü bir an-tib-iyotiktir. Eski tarihlerden beri çok özel faydası olunduğu bilindiği için çok alanda kullanımı mevcuttur. Tabi bizim yemek kültürümüzde yemeklerin içini atılan bir katkı maddesi olarak görülürü ama bu düşünce yanlıştır.

Özellikle iç hastalıkları ve cilt için çok tercih edilen sarımsağı tüketmek için en uygun zaman sabah saatleridir. nAç karna yiyeceğiniz bir sarımsak sağlığınız için gerçek anlamda şifa kaynağı olacaktır. Çünkü karnınız boş olduğu için midenin sarımsaktaki besinleri tamamen emebilmesi daha kolay olur. Mide, sarımsaktaki besinleri başka yiyeceklerle karıştırmadan kolayca özümseyecektir.

Sarımsağın yararları. Sarımsağın sağlığa yararları oldukça fazladır. Sarımsak, yüksek ta-nsiyondan şikayet edenler için, kan basıncını kontrol altında tutmanın en kolay ve en güvenli yoludur.

Hepsinden iyisi de, günde bir kez almanız yeterlidir ve çeşitli ilaçlarla olduğu gibi hiçbir yan etkisi yoktur. Herhangi bir iltih-aplanma, sarımsak ile önlenebilir ve iyileştirilebilir. Artritli olanlar sarımsaktan muazzam şekilde faydalanabilirler. Aç karnına sarımsak tüketmek sadece artrit semptomlarıyla savaşmanıza değil, aynı zamanda bu acıyı dindirmeye de yardımcı olacaktır.

Günde bir kez alın enfeksiyonlardan kurtulun. Bu mucizevi bitki sizi en-fe-ksiyon mantarı, siğiller, bakteriler ve diğer tüm bakteriyel en-fe-ksiyonlardan uzak tutar. Zaten bu enfeksiyonların bir kısmından mağdur olmanız durumunda, günde bir kez sarımsak alın, birkaç gün içinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz .Sarımsak bağışıklık sistemi üzerinde de etkilidir.

Zayıf bağışıklık sistemi artık yaygın bir şey. Ba-ğışıklık sisteminin zayıflaması nedeniyle, sıklıkla soğuk algınlığı, grip, burun ale-rjileri ve ciddi hastalıklar söz konu olur. Sarımsak bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar ve sistem güçlü olduğunda sizi koruyabilir.

Bir diş sarımsak, 12 mg potasyum, 5 mg kalsiyum ve 100 kükürt bileşiğine sahiptir. Sarımsak akciğe-rler için de çok faydalıdır. Solunum hastalıklarının önlenmesinde ve tedavisinde yardımcı olur. Pnömoni, bronşit, tıkanıklık, öksürük ve çok daha fazla rahatsızlığı önler .Sarımsak, tansiyonu kontrol altında tutarak yan etkilere yol açmadan hipertansiyon için de en iyi doğal i-la-çtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.