herkes dua ediyor

Gündem Magazin

Dumping Sendromu’na yakalanan Seren Serengil, bugün ameliyata alındı ve ameliyat olmadan önceki son fotoğrafını sevgilisi Mustafa Tohma takipçileriyle paylaştı. Paylaştığı fotoğrafın ardından Mustafa Rahman Tohma, Seren Serengil’in ameliyatının iyi geçtiğini duyurdu.

BEYAZ TV Söylemezsem Olmaz yorumcusu Seren Serengil ameliyat geçirdi son durumu hakkında programdaki partneri Biecan Bali ve sevgilisi Mustafa Rahman Tohma bilgi verdi. Seren Serengil ameliyat öncesi bir video çekerek ‘Hakkınızı helal edin’ dedi.

BEYAZ TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programının yorumcusu Seren Serengil uzun süredir mü-cadele ettiği; geçirdiği zayıflama a-meliyatları sonrasında 43,5 kiloya kadar düşmesine ve organlarını iflas etme seviyesine getiren Dumping Sendromu ha-stalığı nedeniyle ‘Geri Dönüşüm’ adı verilen a-meliyata bu sabah 08.50 itibariyle girdi.

50 yaşındaki şarkıcı ve sunucu Seren Serengil günler önce duyurduğu geri dönüşüm a-meliyatını olmak için dün akşamdan h-astaneye yattı. Bu sabah a-meliyata girerken bir veda videosu çeken ve sevdiklerinden helallik isteyen ünlü sanatçı a-meliyattan çıktı. Serengil’in yanından bir an bile ayrılmayan sevgilisi Mustafa Rahman Tohma son durumuyla ilgili açıklama yaptı.
Bu sabah ameliyata alınan Seren Serengil’in son s-ağlık durumu tüm sevenleri tarafından merak konusu olmuştu. Yaklaşık 4 saat geçmesi planlanan a-meliyata bu sabah 08:50’de alınan Seren Serengil a-meliyattan çıktı.

Sevgilisi Mustafa Rahman Tohma bilgi verdi: Sonsuz şükürler olsun

Serengil’in s-evgilisi Mustafa Rahman Tohma, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla Serengil’in a-meliyatını gerçekleştiren doktoru Alper Çelik’e teşekkür ederek güzel haberi duyurdu. Tohma ”Allahım sana sonsuz şükürler olsun. A-meliyatımız güzel geçti. İyi olucaz dedim” mesajını paylaştı.

Seren Serengil’in sunuculuk yaptığı Söylemezsem Olmaz programındaki partneri Bircan Bali de açıklama yaptı. Bircan Bali “Seren Serengil’in durumu iyi, a-meliyattan çıktı. Mustafa Tohma (Seren Serengil’in s-evgilisi) beni aradı, a-meliyattan çıktığını birkaç saat uyutulacağını söyledi. A-meliyatta gereken tüm müdahaleler yapılmış” dedi. Seren Serengil’in a-meliyatı yaklaşık 3 saat sürdü.
Video çekti, helallik istedi

Uzun zamandır ciddi sağlık p-roblemleriyle savaşan Seren Serengil bu sabah saat 08:50’de a-meliyata alınmadan önce sosyal medya hesabından bir video paylaşarak sevenlerinden helallik istedi. ‘Geri dönüşüm’ adı verilen bir a-meliyat geçiren Serengil, a-meliyat öncesi bir video çekerek ‘Hakkınızı helal edin’ dedi. Serengil’i zorlu sürecinde yalnız bırakmayan sevgilisi Mustafa Tohma hastanede de yalnız bırakmadı.
“Ama olur da ters giderse… Organlar birbirine yapışmış olabilir diyorlar”

Serengil çektiği videoda şu i-fadeleri kullandı:

”Hepinize günaydın. Yapımcım Bilal Özbilge ‘Seren video çeksin’ demiş bana. Ben zaten çekecektim küçük bir veda videosu. İnşallah her şey yolunda gidecek. Birazdan a-meliyata alınacağım. Bircan’cım (Bali), yapımcım Bilal Özbilge, kanalım, tüm ekip arkadaşlarım, patronumuz sayın Osman Gökçek hepinize her şey için çok teşekkür ediyorum. İnşallah sağ salim çıkıp ben yine bir yolunu bulup geleceğim. Ama olur da ters giderse… Zor bir a-meliyat. Organlar birbirine yapışmış olabilir diyorlar…”

Serengil’i a-meliyata kadar se-vgilisi Mustafa Rahman Tohma götürdü. Ha-stanede s-evgilisinin sa-ğlık durumuyla ilgili açıklama yapan Tohma, ”Sabah 9’a 10 kala o-perasyon başladı. Dün geceyi h-astanede geçirdik. Bağırsak boşaltıldı, serumlar verildi. 1,5 yıl çok zo-rlandık. Yanlış yapılan bir op-erasyon var…
Birbirlerine yapışık bağırsaklar olabilirmiş. A-meliyat normalde 4 saat sürecek ama bağırsakların birbirine yapışma durumu varsa ya da içerde olası bir durum varsa o-perasyon 5,5 saati bulacak. Akşam 5 gibi h-astaneye yatış yaptık.

T-edavilere başlandı, a-meliyat hazırlıkları yapıldı. Köpekleri hep arabadaydı çünkü onlardan ayrı kalmak istemiyor.
Seren a-meliyata girince köpekleri de eve gönderdik. Biz de güzel haberleri bekliyoruz. Seren çok k-orkuyordu, tedirgindi. Çok zorlu süreçler geçirdi. Hep yanındaydım. Ağladık, sızladık. Bizi de biraz duygusal moda soktu.

Sürekli a-ğladı. Herkesi çok sevdiğini dile getirdi. O kadar çok seveni varmış ki sürekli dua ediyorlar, mesaj atıyorlar. İnsanlar sabahlara kadar dua ettiler. Telefonlarım hiç susmadı. Hülya Avşar da aradı. Bülent Ersoy gece 3 buçukta ses kaydı bırakmış. Ajda Pekkan sağ olsun aradı. Herkese çok teşekkürler.” i-fadelerini kullandı.

Seren Serengil, kilo vermek isterken Dumping Sendromu’na y-akalanması ve s-ağlığını k-aybetmesinin ardından, geçtiğimiz günlerde Söylemezsem Olmaz ca-nlı yayınında s-ağlık durumundan bahsederek “Doktorum a-meliyat masasında kalabileceğimi söylüyor. Organlarıma ka-n gitmiyor” demişti. Seren Serengil, sıklıkla söylediği ‘pişmanım’ açıklamasını yeniden yaparak, obezite gibi ciddi bir rahatsızlığı olmayan kimsenin tüp mide a-meliyatı olmaması gerektiğini söylemişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.