Herkese 1250 tl verilecek

Gündem

Devlet tarafından başlatılan 3 faz pandemi yardımlarına yenisi eklendi! Artan vakalardan sonra vatandaşa 1250 liralık yeni müjde geldi. Başvuru yapana anında 1250 TL nakit para yardımı ödenecek.Milyonlarca vatandaş 3 faz pandemi yardımlarından yararlandı. Yeni destek ile tutar 1000 TL’den 1250 TL’ye yükseltildi. Başvurular da başladı.

Başvuru monitörü adeta kilitlendi, yoğun talep var! Siz de hemen müracaat yapın 1250 TL anında hesabınıza yatsın! 1250 TL yeni Koronavirüs pandemi yardımının tüm ayrıntıları haberimizde sizlerle…Koronavirüs pandemisinde vaka sayıları bir kez daha yükselişti. Yaz aylarının rehaveti, kapanma tedbirlerinin bütünüyle kaldırılması ve normalleşme adımlarının atılması, aşılama oranlarının yükselişe geçmesine karşın vaka sayılarını bir kez daha tırmandırıyor. 81 il genelinde vaka sayıları bir kez daha yükselişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamalarda aşı ile pandeminin sona ereceğini fakat yine de sosyal mesafe, temizlik ve maske tedbirlerine uyulması gerektiğini vurguluyor.Pandemide artan vaka ve v-fat sayıları sebebiyle başta sokağa çıkma yasağı dahil olmak üzere bir çok tedbirin de geri getirileceği konuşuluyor. Bu zorlu süreçte yurttaşlar maddi olarak da zor bir dönemden geçiyor. İşte bu noktada, sosyal devlet ilkesi gereği Devletten zorda kalan yurttaşlara başlangıçta 1000’er lira olarak belirlenen 3 fazlık sosyal yardımlar ulaştırıldı. Milyonlarca haneye milyarlarca lira tutarında ödenen yardımda 3. Faz dinamik olarak devam ediyor. Şimdi Devletten yeni yardım desteğiyle 1250 TL nakit ödeme dağıtılıyor. Başvuran alıyor! 1250 TL Koronavirüs pandemi desteğinin tüm ayrıntıları haberimizin devamında sizlerle…

DEVLETTEN YENİ PANDEMİ DESTEĞİ!

Koronavirüs pandemisi, sağlık alanında olduğu gibi ekonomi sahasında da etkilerini göstermeye başladı. Sokağa çıkma yasakları ve alınan diğer tedbirler, kepenklerin kapanmasına, çalışanların ücretsiz izne çıkarılmasına ve istihdam dahil ekonomi alanında pek çok çarkın yavaşlamasına hatta adeta durmasına neden oldu. Yeni yeni normalleşme adımları ile ekonomi alanında işler az da olsa yoluna girmeye başlasa da şimdi bir kez daha tırmanan vaka ve vefat sayıları sonrası yeni dalga pandemi etkileri bekleniyor. Bu süreçte Devlet vatandaşını gözeterek yardım olanaklarını seferber ediyor.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde gerçekleştirilmiş olan 1000-1100 TL pandemi yardımları milyonlarca haneye ulaştırıldı. Yaklaşık 5 000 000 ailenin 3 fazlık pandemi yardımlarından istifade ettiği tahmin ediliyor. Şimdi yeni bir adımla 1250 TL pandemi yardımları için başvuru alınıyor. Herkes 4. Faz pandemi desteklerini beklerken şimdi Devletten 1250 TL covid-19 yardımları hayata geçirildi.

E-DEVLET PANDEMİ YARDIM BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Başvurusu için;TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;0- Pazartesi2-Salı4-Çarşamba6-Perşembe8- Cumagünlerinde müracaatlar peyderpey alınıyor.  Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmasızın herkes müracaat yapabiliyor. 3. Faz pandemi yardımları önceden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve pek çok yetkilinin açıkladığı üzere dinamik bir süreç olarak işliyor. Netice olarak 3. Faz pandemi yardımlarına müracaatlar halen alınmakta ve ihtiyacı olanlara 1100 TL sosyal yardım ödemeleri banka hesapları  direk olarak ulaştırılmaktadır.

1250 TL YARDIM BAŞVURULARI BAŞLADI

Üçüncü faz pandemi desteklerinin beraberinde Devlet, pek çok kurum ve kuruluş vasıtası ile yeni pandemi desteklerini sunmayı sürdürüyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın beraberinde Valilikler, Kaymakamlıklar, İl ve İlçe Belediyeleri ve daha bir çok Dernek, Vakıf gibi fotoğrafı ve özel kurum ve kuruluşlar ihtiyaç sahibi aileleri tespit edip ayni ve nakdi yardımları ulaştırıyorlar. 1250 TL pandemi yardımları için müracaatlar da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları  alınıyor. 1250 TL’lik Koronavirüs pandemi yardımına, önceden 3 fazlık yardımlar kapsamında 1000 TL ya da 1100 TL yardım alan yurttaşlar da müracaatta bulunabiliyor ve 1250 TL nakit yardımdan yararlanabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir