hızla düşüyor

Gündem

Altın fiyatları haftayı 20 TL’lik düşüş ile kapattı. Geçtiğimiz Çarşamba gününden buyana yükselen ONS altın, iç piyasada altın ürünlerinin yükselmesine neden oluyordu. Beraberin de dolar kurunun 16.37 TL seviyelerinden 16.53 TL bandına kadar yükselmesi fiyatların tırmanmasına destek oldu.

Haftalık kanış öncesi ABD’de tarım dışı istihdam verilerinin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesiyle birlikte ONS altın ve dolar kurunda büyük ölçüde gerileme yaşandı ve altın fiyatları haftayı büyük kayıpla kapattı. Haftanın son gününde ABD’de tarım dışı istihdam verileri açıklandı. Açıklanan verilerin beklentinin üzerinde çıkması ile birlikte ONS altın cephesinde ve döviz kurun büyük ölçüde gerileme yaşandı. Kapalı Çarşı Altın Alış Satış Fiyatları Kapalı Çarşı Altın Alış Satış Fiyatları

Açıklanan veriler 16.53 TL seviyelerine kadar ulaşan dolar kurunun 16.31 TL’ye, 1.874 dolar seviyelerine kadar yükselen ONS altının 1.846 dolar seviyelerine hızla gerilemesine neden oldu. Bu durum ise beraberinde 993 TL’den 972 TL’ye düşmesine neden oldu. Tedirgin olan yatırımcılar ise önümüzdeki dönemde altın fiyatlarının ne yönde hareket edeceğini merak ediyor.

Haftanın son gününde ABD’de tarım dışı istihdam verileri açıklandı. Açıklanan verilerin beklentinin üzerinde çıkması ile birlikte ONS altın cephesinde ve döviz kurun büyük ölçüde gerileme yaşandı.

Kapalı Çarşı Altın Alış Satış Fiyatları Kapalı Çarşı Altın Alış Satış Fiyatları. Açıklanan veriler 16.53 TL seviyelerine kadar ulaşan dolar kurunun 16.31 TL’ye, 1.874 dolar seviyelerine kadar yükselen ONS altının 1.846 dolar seviyelerine hızla gerilemesine neden oldu. Bu durum ise beraberinde 993 TL’den 972 TL’ye düşmesine neden oldu. Tedirgin olan yatırımcılar ise önümüzdeki dönemde altın fiyatlarının ne yönde hareket edeceğini merak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.