içini döktü

Gündem Magazin

Ünlü oyuncu henuz 40 yaşında. K-a-n-sere yakalandı. Doktorlar yapacak bir tedavi kalmadı dedi. Son günlerini yaşıyor. Veda mesajı herkesi ağlattı.

“Yazmayı asla istemediğim mesaj… Her şeyi denedik ama vücudum artık işbirliği yapmıyor. Dünyadaki tüm yenilikçi i-laçlara, bütün o si-hirli yeni buluşlara rağmen vücudum artık devam edemiyor. ”
BİR AKTİVİSTE DÖNÜŞTÜ
Sadece ailesi ve yakınlarının değil, onu sosyal medyadan tanıyanların ve hastalığıyla nasıl mücadele ettiğini bilenlerin yüreğine bir ok gibi saplanan bu satırlar You, Me And The Big C adlı BBC Podcast yayınlarıyla tanınan sonra da Bağırsak K-nseri konusunda bir aktiviste dönüşen 40 yaşındaki Deborah James’e ait.

VEDA PAYLAŞIMI YÜREK BURKTU
2016 yılında ba-ğırsak k-nseri teşhisi konulan Deborah James, o zamandan bu yana hastalığıyla mücadele ediyor. Aynı zamanda hazırladığı internet bloğu aracılığıyla bağırsak k-nseri konusunda bir aktiviste de dönüşen James, “veda” olarak yorumlanan bir Instagram paylaşımı yaptı. Kendisi için evde bakıma geçileceğini, kocası, iki çocuğu ve tüm sevdiklerinin de yanında olacağını belirten Deborah James’in bu paylaşımı yürekleri burktu.

BİR DE VAKFI VAR
Fakat bu açıklamadan önce Deborah James, internet üzerinden düzenlediği bir kampanya ile bağırsak k-nseri çalışmaları ve araştırmalarında kullanılmak üzere 700 bin sterline yakın yardım topladı. Bu arada Deborah James’in Bowelbabe Fund adlı bir vakıf kurmuş olduğunu da hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.