ihtiyacı olana veriliyor

Gündem

İhtiyacı olana veriliyor! Hemen PTT üzerinden almak mümkün
Devlet destekleri artarak devam ediyor. Ekonomik alanda yetersiz olan vatandaşlara destekler sürüyor. PTT aracılığı ile birlikte bu ödemeleri almak mümkün olabiliyor.

Bu desteklerden yararlanabilmek için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusunda başvuru yapmak gerekiyor belirlenen ailelere yardımlar PTT üzerinden ödenebiliyor. Hangi sosyal yardım alınabilir? Sosyal yardım müracaat şartları ve tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

AİLE GIDA YARDIMI NASIL ALINIR?
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal yardımlarına devam ediyor bu kapsamda gıda yardımları da ihtiyaç sahibi ailelere veriliyor. Özellikle dini bayramlarda ve önemli günlerde vatandaşlara gıda yardımları yapılabiliyor. Bu sosyal yardımlardan yararlanabilmek için kişi başına aylık gelirin 701 liranın altında olması gerekiyor.

YAKACAK YARDIMI NASIL ALINIR?

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte yakacak sorunu da maddi durumu olmayan aileler için önemli bir problem olarak ön plana çıkıyor aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yakacak yardımları da hız kazanmaya başladı.
Bu yardım kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere bedelsiz şekilde kömür yardımları yapılıyor Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne başvuru yapan vatandaşlar bu haktan yararlanabiliyor kömür yardımı yılda bir kez yapılmaktadır aylık gideri 701 liranın altında olan vatandaşlara verilmektedir.

DEVLETİN BİLİNMEYEN DESTEKLERİ

Devlet pek çok alanda vatandaşlarına destek de bulunuyor ancak bazı desteklerin bilinmediğini ve bu nedenle alınamadığını söylemekte yarar var. Süt parası ödemesi anne olan her vatandaşa bir defaya mahsus veriliyor bunların dışında bakıcı ödemesi de çalışan annelere verilen destekler arasında yer alıyor. Eğitim desteği yine maddi durumu kötü olan ailelere verilen destekler arasında cenaze yardımı ödemesi doğum ödemesi doğum parası yardımı gibi ödemelerde sık sık veriliyor.

Emekli olamayanlara toplu prim ödemesi var emeklilik hakkı kazanmasına rağmen 90 gün içerisinde emekli maaşı yatmayan vatandaşlara 3 asgari ücret ödemesi verilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.