iki gün sonra

Gündem

PERŞEMBE GÜNÜ İÇİN AÇIKLAMA GELDİ! Evden çıkılmayacak! Az önce açıkladılar.. Dikkat edin.. Türkiye yeniden yoğun kar yağışının etkisi altına giriyor.

Meteoroloji uzmanlarının günlerdir yaptığı uyarılardan sonra AKOM’dan da İstanbul için önemli bir kar uyarısı yapıldı. 1987 yılından sonra en kuvvetli kar yağışının ülkemize yaklaştığının belirtildiği açıklamada, AKOM tarafından yayımlanan tahminlere göre İstanbul çarşamba akşamından itibaren Sibirya soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek, pazar günü ise metrekareye 12 kilograma kadar kar düşecek.
Türkiye, Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgasına hazırlanıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde yer alan verilere ve AKOM’un uyarılarına göre çarşamba gününden itibaren kar yağışı İstanbul’u ve yurdun büyük kısmını saracak.

UZUN SÜRE TÜM TÜRKİYE’Yİ ETKİLEYECEK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan verilere göre, 10 Mart Perşembe günü kuvvetli bir şekilde etkisini göstermeye başlayacak olan kar yağışı, 14 Mart Pazartesi’ye kadar yurtta kalacak. Soğuk hava dalgası uzun süre tüm Türkiye’yi etkileyecek.

PERŞEMBE GÜNÜ METREKAREYE 10 KG KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR
AKOM tarafından yayımlanan uyarıya göre İstanbul’da perşembe günü metrekareye 3 ila 10 kilogram kar yağışı beklenirken pazar gününe kadar yağış kuvvetini artırarak devam edecek. Pazar günü metrekareye 5 ila 12 kilogram kar bekleniyor.

1987’DEN SONRA EN KUVVETLİ KAR YAĞIŞI OLACAK
Uzman yorumlarına göre yurda yaklaşmakta olan soğuk hava ve kar yağışının İstanbul’daki etkisi yüksek olacak. 1987’de yaşanan ve “efsane kış” olarak nitelendirilen yoğun kar yağışlı mart ayından sonra en yoğun kar yağışının 10-14 Mart tarihleri arasında görülebileceği tahmin ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.