iki program

Magazin

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, toplumdan gelen şi-kayetler ve tepkiler üzerine kadınların su-istimal edildiği evlilik programları kaldırmıştı. Evlilik programlarının yerini ise c*nayet, c*nsel i*tis-mar, aile için ş-i-d-det ve kayıpların bulunduğu yayınlar aldı. R-TÜK, insanların yargılandığı, sorgulandığı, toplumun değeriyle örtüşmeyen bu programlarla ilgili düzenlemeye gidiyor.

GÜNDÜZ KUŞAĞI PROGRAMINA MÜDAHALE EDİLECEK

TGRT Haber’de yer alan habere göre, uzmanlar tarafından hazırlanan gündüz kuşağı programlarına yönelik çalışma Eylül ayına kadar tamamlanacak. Gündüz kuşağı programlarını kaldırmaya hazırlanan kurum, bunların yerine toplumun değer ve yargılarıyla uyumlu, toplumu ileriye taşıyan eğitici ve geliştirici programları önerecek. Mesleki ve kültürel programlara da öncelik verilmesi hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıllarda kadınların s-üistimal edilmesini durdurmak için evlilik programlarını kaldıran RTÜK, bu sefer de c*ns*el is*tismar, ci*na*yet ve aile içi şi*d*detin yer aldığı gündüz kuşağı programlarını kaldırmak için çalışmalara başlıyor. Uzun süredir ekranda bu tarz yayın yapan Esra Erol ve Müge Anlı’nın bu duruma ne tepki vereceği ise şimdiden merak konusu oldu.

RTÜK’ün bu hamlesine bu tarz içeriklerden program yapan Esra Erol, Müge Anlı ve Ece Üner gibi isimlerin yasak geldiği takdirde ne yapacağı ise henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir