ikramiyeler nekadar olacak

Gündem

Emekli bayram ikramiyeleri emekli vatandaşların gündeminde merakla araştırılan konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından yeni memur zammının yüzde 30,5’e çıkarıldığını açıklamıştı.

Peki, 2022 Emekli bayram ikramiyesi belli oldu mu? Bayram ikramiyesine kaç TL, ne kadar oldu? 2022 yılı emekli bayram ikramiyesi gündemde yoğun olarak araştırılıyor. Emekli bayram ikramiyesi son dakika gelişmeleri emekli vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Peki, 2022 Emekli bayram ikramiyesi belli oldu mu? Bayram ikramiyesine kaç TL, ne kadar oldu? İşte merak edilenler…

2022 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ BELLİ OLDU MU?
SSK ve Bağ-Kur emekli zammı yüzde 25,48, memur ve memur emeklisi için 2022 maaş zammı da yüzde 27,48 düzeyinde gerçekleşti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından yeni memur zammının yüzde 30,5’e çıkarıldığını ve en düşük emekli maaşının ise 2.500 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

BAYRAM İKRAMİYESİNE KAÇ TL, NE KADAR OLDU?
Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emekliler ikramiye alıyorlar. 2022 senesinde en düşük emekli maaşının 2500 TL yükseltilmesi sonrasında bayram emekli ikramiyelerinin tutarı merak konusu oldu.

Prof. Dr. Cem Kılıç, “Emeklilere ikramiye uygulaması 2018 yılında başladı. 2018’de yılda 2 kere olmak üzere bütün emeklilere 1000 lira bayram ikramiyesi verilmişti. Geçen yılda bu rakam 1.100 liraya Bu sene ise enflasyondaki hareketlilik, memur maaş zamları bu çerçeve üzerinden üzerinden düşündüğümüz zaman bu sene bu rakamın en düşük emekli maaşına çekilmesi gibi bir talep ortaya çıktı.

Hükümet bu talebi değerlendirecektir. Benim tahminime göre emekli ikramiyesi 2000 lira civarına çekilebilir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.