ikramiyeler

Gündem

H-D-P yasa öneriyini sundu: Emekli bayram ikramiyeleri 5 bin TL olsun H-D-P Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, emeklilere verilebilecek bayram ikramiyelerinin 5 bin lira olarak belirlenmesi amacıyla yasa öneriyi sunduklarını duyurdu. H-D-P Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan,

‘H-D-P Ekonomi Komisyonu’ delegesi vekillerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında emekli, dul ve yetimlerin heyecanla bayram ikramiyesini beklediğini söyledi.

Emeklilerin bayram ikramiyesi konusu ile ilgili büyük beklentilerinin olduğunu dile getiren Paylan, şunları kaydetti: “Bu beklentinin iktidar doğrultusundan karşılanması amacıyla bizler de bir davetiye gerçekleştirmek istiyoruz ama bu davetiyeya kulak vermeyeceklerini herkesin bildiği amacıyla de Meclis’e bir yasa öneriyi sunduk.

Emekli bayram ikramiyelerinin bu bayramda ve Kurban Bayramı’nda 5000 TL olarak belirlenmesi suretiyle bir yasa öneriyi sunduk.” Paylan, yasa teklifleriyle en düşük emekli maaşının 5000 liraya yükseltilmesini, yaşlılık aylığı alan 65 yaşın üzerindeki vatandaşlara da her 2 bayramda 5 bin lira ikramiye verilmesini önerdiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.