ilk açıklama geldi

Gündem

Az önce 5.6 büyüklüğünde yaşandı. Birçok ilde hissedildi. İlk açıklama geldi,. Çoğu ilimiz t-edirginn Son dakika… AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, Ermenistan’ın Türkiye sınırına yakın Shirak kentinde saat 21:25’te 5,3 büyüklüğünde bir de-prem meydana geldi.

Yerin 5.61 kilometre altında meydana gelen d-prem Kars, Elazığ ve Artvin gibi şe-hirlerden de hiss-edildi ve korkuya neden oldu. Vatandaşların dışarıya çıktıkları belirtidli.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5,6 olarak paylaştı.
Ermenistan’ın Türkiye sınırında yer alan Shirak kentinde 5.3 büyüklüğünde meydana gelen deprem Iğdır’da da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ermenistan’ın Türkiye sınırında yer alan Shirak kentinde 5.3 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu. Deprem; Kars, Artvin, Ardahan ve Iğdır’dan da hissedildi.
AFAD’dan yapılan açıklamada, “Ermenistan’ın Shirak kenti yakınlarında saat 21.25’te 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Iğdır Valiliğinden duyuru Iğdır Valiliği meydana gelen deprem ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Iğdır’ımızda da hissedilen Ermenistan merkezli deprem ile ilgili olarak ilgili birimlerimize ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.