incir zeytinyağı

Sağlık

İncir çiçeği dışa doğru değil kendi içine doğru açılan çiçekten ibaret bir meyvedir. Her bir çekirdeği bir çiçektir. Bu yazımızda, faydalari vezararlari sizlere kuru incirin faydaları ve zararları konusunu ele alacağız. 100 gram incir yaklaşık 200-250kcal kaloridir.

Kuru incirin faydaları:
Kan yapıcıdır.İnsanların kemiğin merkezin bulunan iliğin kan yapma görevi vardır. İncir bu iliği harekete geçirerek kan yapmasını sağlar.

Yumurta çatlatıcıdır. Bayanların yumurta çatlamama sorununa incir şifadır. İncir kürü yumurta çatlatıcıdır.
Kuru incir, yumurta büyüterek hamile kalmayı kolaylaştırır. İnciri kaynatarak suyunu tüketerek hamile kalmanızı kolaylaştırırsınız.
Bronşite ve öksürüğe karşı şifalıdır. Kuru incir, emziren kadınlarda anne sütünü artırır. Vücut direncini artırır. Erkeklerde s-p-erm kalitesini artırır. Hü-crelerin gelişmesini sağlar.
C-nsel gücü artırır. Kuru incir yaşlanmayı geciktirir.

Kuru incirin zararları: İncirin zararları arasında önemli olanı ağacının zararıdır. İncir ağacı insanı sarhoş gibi eder. altında kolay kolay bir şey yetiştirmez.
İçerisinde bulunan yüksek karbonhidrat bulunduğundan şeker hastaları dikkatli kullanmalıdır.
Kuru incirin fazla tüketilmesi ba-ğırsak sorunlarına yol açabilir.

Etiketler: kuru incir neye iyi gelir, kuru incirin faydaları, kuru incirin zararları, kuru incir faydalari zararlari, kuru incir faydaları ibrahim saraçoğlu
İncir Zeytinyağı Kürü Tarifi

İncir zeytinyağı tarifi kolay bir kür. 4 tane orta boy kuru incir önce güzelce yıkanır ve peçeteyle kurulanır. Bıçakla yatay olarak görseldeki gibi olacak şekilde kesilir. İncir çekirdeklerinin hepsine zeytinyağının temas etmesi için görseldeki gibi kesiyoruz. Kesilmiş 4 inciri kaba yerleştirip üzerine yarım su bardağı zeytinyağı ilave ediyoruz. Bu şekilde 2 gün zeytinyağında bekletiyoruz.

Kuru incir zeytinyağı kürü bu süre içinde tüketime hazır hale geldiğinde, 4 incirin önce 2 tanesi yenir ve hemen yerlerine 2 incir daha ilave edilir. Bir sonraki gün eski bekleyen 2 incir yenir. Bu şekilde değişimli olarak küre 3 ay boyunca devam edilmeli ki faydası tam olarak görülsün. Her iki haftada bir zeytinyağını değiştirmelisiniz.

Bu kür günde bir kez, aynı saatte uygulanır. İsterseniz sabah aç karnına kahvaltı öncesi uygulayın, iştahınızı keserek zayıflamanıza da yardımcı olsun, isterseniz gece uygulayın, tatlı yerine geçsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.