ıslak mendil

İlginç & Yaşam

Çamaşırlarınızı ıslak mendilsiz yıkamayın. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte geçmişten günümüze çamaşır makinesi kullanımı artmakla birlikte kullanımı da daha kolay hale gelmiştir.

Evlerimizde yaz kış her zaman en çok kullandığımız eşyalar arasında yer alan çamaşır makinesi kıyafetlerimizin temizlenmesi için evimizin olmazsa olmaz eşyaları arasında yer alıyor. Çamaşır makinesinde bir insan haftada ortalama 3,5- 4 saat çamaşır yıkamaktadır. Çamaşır makinelerinde artan özellikler sayesinde kıyafetleri yıkasa da bazen çamaşırlar yıkandıkları halde üzerlerine yapışan saçlar ve tüyler çıkmıyor.

Çamaşır makinesinde kıyafetleri yıkarken uygulayacağınız birkaç yöntemle bütün yapışan kirlerden kolayca kurtulabilirsiniz. Peki çamaşır makinesine ıslak mendil nasıl koyulur. Kıyafetlerde oluşan kirler kolayca nasıl yok edilir. İşte cevaplar :Yapılan araştırmalara göre insanlar haftalık ortalama 4 saatini çamaşır yıkamak için zaman ayırmaktadırlar. Çamaşır makineniz ne kadar iyi de olsa vereceğimiz bu püf nokta işinizi kolaylaştıracak. Çamaşırlarını yıkarken dokusu sağlam olan, yırtılmayacak kalitede olan 3 tane ıslak mendili çamaşır makinesine atarsanız, mendil kıyafetlerinizdeki tüm saçları ve tüyleri toplayacaktır.

Bir defa denedikten sonra her yıkamada mutlaka sizde bu yöntemi uygulayacaksınız. Dikkat etmeniz noktalardan biri ıslak mendilin dokusunun sağlam olmasıdır. Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise ıslak mendilin kokusunun kıyafetlerinize geçmesini istemiyorsanız kokusuz, içeriği sadece su olan bebek ıslak mendillerini tercih etmenizi öneririz. Islak mendil yerine kağıt veya kumaş atmayınız çünkü yapısı dayanıklı olmadığı için kağıt suda parçalanır bir de başınıza iş açmış olursunuz.

Kağıdı koyu renkli kıyafetlerden temizlemek çok zor bir iştir. Kıyafetlerde oluşan lekeleri çıkartmanın yolundan biri, çamaşırları makineye attığınız zaman makinenin içine 3-4 ıslak mendil koyup makineyi çalıştırın. Islak mendilin emici gücü sayesinden kıyafetlere yapışan tüylerin tamamen toplayacaktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.